خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٧٢ کيلومتر جاده در سه ولايت اعمار، جغل اندازی و حفظ و مراقبت میشود

٧٢ کيلومتر جاده در سه ولايت اعمار، جغل اندازی و حفظ و مراقبت میشود

Sep 04, 2018 - 14:49

کابل(پژواک، ۱۳ سنبله ۹۷): وزارت فوایدعامه، از هزینۀ حدود ١٨٠ ميليون افغانی برای اعمار، جغل اندازی، حفظ و مراقبت ۷۲ کیلومتر جاده در سه ولایت خبر داده می گوید که از این طریق، زمینۀ اشتغال برای صدها تن فراهم می گردد.

قرارداد تطبیق این پروژه های سرک سازى، امروز ميان وزيرفوایدعامه و نماينده گان شرکت های سرک­سازی در کابل به امضا رسيد.

یما یاری وزیر فوایدعامه، در مراسمی که به این مناسبت تدویر یافته بود، گفت که اين چهار پروژه شامل ۲۷ کيلومتر اعمار و جغل اندازی سرک در ولایات جوزجان و غزنی و حفظ و مراقبت دوره یی ۴۵ کیلومتر جاده در ولایت بامیان می شود.

وی افزود این پروژه ها که بیش از ۱۷۸ ميليون افغانى هزینه بر می دارد، پول آن از سوی بانک جهانی پرداخت و از طریق برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت فوایدعامه تطبیق می‌ گردد.

موصوف گفت که کار این پروژه ها، تا چند روز دیگرآغاز و در مدت ۱۲ تا ۱۴ ماه تکميل و به بهره برداری سپرده می شوند.

یاری، با اشاره به اینکه دو پروژۀ آن در ولایت جوزجان عملی می گردد، گفت که پروژه اول اعمار و جغل اندازی حدود ٩ کیلومتر سرک از قرقین تا بندر کلفت ولایت جوزجان و پروژه دوم اعمار بخش دوم سرک قرقین تا بندر کلفت می باشد.

به گفتۀ وی، حدود ده کیلومتر سرک دیگر، از چهار بُرجه تا ولسوالی های رشیدان و ناور ولایت غزنی نیز اعمار و جغل اندازی می گردد.

او خاطرنشان کرد که حفظ و مراقبت دوره یی فاز اول، لات اول سرک جغلی از سرک اصلی بامیان یکاولنگ تا ولسوالی سیغان ولایت بامیان، به طول ۴۵ کيلومتر نیز شامل این قرارداد می باشد.

موصوف تصریح نمود که با تطبیق این پروژه ها، برای صدها تن زمینه اشتغال فراهم می گردد و از مزایای آن، هزاران تن از باشنده گان ولسوالی های یادشده مستفید خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan