خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"برگشت مهاجرین باید داوطلبانه و محترمانه باشد"

"برگشت مهاجرین باید داوطلبانه و محترمانه باشد"

Sep 05, 2018 - 12:17

کابل(پژواک، ١٤سنبله ٩٧): کمیسارعالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، از آمادگى ها براى پيشتيبانى از مهاجرین افغانستان در کشورهای منطقه و بیجاشدگان داخلی خبرداد.

به نقل از خبرنامۀ مطبوعاتى وزارت خارجه کشور که به آژانس خبرى پژواک رسيده، صلاح­الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه کشور، امروز با فلیپو گرندی کمیسارعالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان و هیئت همراه شان، در کابل ملاقات نمود.

اين مقام بلندپایۀ سازمان ملل متحد، از کاهش فشار­ برای برگشت اجباری مهاجرین افغانستان در پاکستان و ایران ابراز خرسندی کرده، از آمادگی­ها برای پشتیبانی از برگشت­ کنندگان خبر داد.

موصوف همچنان، ابتکار وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، برای ثبت و توزیع پاسپورت به مهاجرین افغانستان در کشور ایران را ستود.

ربانى، با تشریح خشکسالی شدید در بعضی مناطق افغانستان گفت: "ما در دو کشور ایران و پاکستان بیشترین مهاجر را داریم، با توجه به وضعيت حساس افغانستان، برگشت مهاجرین باید داوطلبانه و محترمانه باشد."

سرپرست وزارت خارجه کشور، سفر رئیس و هیئت عاليرتبۀ سازمان ملل متحد به افغانستان را با اهمیت دانسته، خواهان همکاری­های بیشتر این سازمان به مهاجرین افغانستان در کشورهای منطقه و بیجاشدگان داخلی گردید.

خبرنامه افزوده است که دو طرف در مورد برگزاری نشست بین­المللی ژنیوا برای افغانستان، فعالیت­های آیندۀ این سازمان در افغانستان و کمک­های اضطراری بشردوستانه، بحث و تبادل نظر نمودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement