خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در هلمند بر نیروهای امنیتی و طالبان تلفات و جراحات وارد شده است

در هلمند بر نیروهای امنیتی و طالبان تلفات و جراحات وارد شده است

Sep 05, 2018 - 14:48

لشکرگاه (پژواک، ۱۴سنبله ۹۷): درگیری ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در هلمند صورت گرفته، طرفین از کشته و مجروح شدن همدیگر ادعا می کنند.

عمر ځواک سخنگوی والی هلمند، به تاریخ ۱۴سنبله به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، دیشب در منطقه یخچال ولسوالی گرشک بر پوسته های امنیتی حمله کرده و طی آن، سه سرباز اردوی ملی کشته و یکتن دیگر زخمی شده اند.

نامبرده گفت که دراین جریان، موتر حامل طالبانی که بر پوسته های امنیتی حملات انجام داده بودند، مورد حمله هوایی قرار گرفته و همه طالبان سوار در آن کشته شده اند.

همچنان دوم څارن عبدالسلام افغان سخنگوی قوماندانی امنیه این ولایت، به پژواک گفت که دیروز نیروهای امنیتی درمناطق چاه انجیر و شملان ولسوالی نادعلی، عملیات انجام داده که طی آن هفت کیلومتر پیشروی کرده اند.

موصوف گفت که دراین عملیات، هفت طالب کشته و چهارتن دیگر مجروح شده اند.

نامبرده علاوه کرد که عملیات به پیش ادامه دارد، تاکنون شش پوسته جدید دیگر افراز شده وی اذعان می کند که به نیروهای امنیتی آسیب وارد نشده است.

 از جانب دیگر طالبان این درگیری ها را تایید می کنند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی این گروه، به پژواک گفت که دیشب، به سبب درگیری ها درمنطقه سره شاخ ولسوالی گرشک و خوشحال ولسوالی نادعلی، ده سرباز امنیتی کشته شده اند.

اما احمدی در مورد تلفات و جراحات طالبان چیزی نگفت.

قابل ذکراست که هلمند، از جمله ناامن ترین ولایت های کشوراست که درحال حاضر، شش ولسوالی آن بطور کامل در تصرف طالبان مسلح قرار دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement