خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسافرين و راننده گان از افزایش نا امنی ها در شاهراه کندز–تخار شکايت دارند

مسافرين و راننده گان از افزایش نا امنی ها در شاهراه کندز–تخار شکايت دارند

Sep 06, 2018 - 12:01

شهر کندز(پژواک،١٥سنبله٩٧): اعضاى شورای ولایتی کندز، شماری از مسافرين و راننده گان از افزایش نا امنی ها در شاهراه کندز–تخار شکايت دارند و میگویند که طالبان هر وقت اگر بخواهند مسافرین را برسی و با خود میبرند.

توریال کاکر عضو شورای ولایتی کندز امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که در مسير شاهراه کندز-تخار در مربوطات ولسوالی خان آباد مخالفان مسلح موتر هاى مسافرين را تالاشى ميکند که باعث نگرانى مردم شده است.

کاکر می گوید: (( راه بزرگ کندزـ تخار نا امن است و در بعضی اوقات افراد مسلح غیر مسوول و طالبان بر سرک میبرایند و مردم را برسی میکند بسیارى اوقات افراد دولتی را با خود میبرند.))

همچانا امرالدین ولی عضو ديگر شورای ولایتی کندز می گوید که تمام شاهراهاى که به کندز وصل میشوند، نا امن استند، اما راه کندزـ تخار بیشتر نا امن ميباشد.

ولی می گوید: (( در راه کندزـ تخار وقت نا وقت طالبان چیک پاینت میداشته باشند و در برخی حالات حملات مخالفین بالای پوسته های امنیتی باعث ایجاد نگرانی مردم شده است.))

از سوى هم مسافران و راننده گانی که از این راه رفت و آمد می کنند، خواهان تامین امنیت اين شاهراه هستند.

ایمل یکتن از راننده گان به پژواک گفت که در بسیارى اوقات در ۲۰۰ متری پوسته نیروهای امنیتی افراد پوز بند چیک پاینت ايجاد ميکند که شناخته نمیشود کى هستند اما موتر ها را تالاشى ميکنند.

ایمل می گوید: (( مه ده سال میشه دریور همین لین هستم چندین سال میشود افراد مسلح نا شناس به شمول طالبان موتر ها را برسی میکند اگر کدام کارمند دولت باشد با خود میبرند.))

همچنان شریف باشنده ولایت تخار که کارمند دولتی در کندز است هفته یکبار به خانه میرود می گوید که بسیار با ترس از این راه سفر میکند.

شریف می گوید: ((مه هفته یک بار خانه به تخار میرم، هم خودم میترسم و هم فامیلم تا که میرسم به ترس هستند، چندین بار در چیک پاینت طالبان سر خوردیم اما شکر خدا که نشناخته اند و تیر شديم.))

امین باشنده شهر کندز که تجارت قالین را میکند، وی به ولایات تخار،بدخشان همه وقت سفر میکند می گوید که ۲۰ کیلو متر شاهراه که مربوط ولسوالی خان آباد میشود، بسيار نا امن است.

امین الله می گوید: (( ولا بار ها این مشکل را با مسوولین امنیتی شریک کردیم اما بدبختانه کسی توجه نکرده بارها مسافرین را از همین راه طالبان با خود بردند، اما دولت بازهم تدابیر خوب بخاطر تامین امنيت نمیگريد.))

اما از سوى ديگر مسوولین امنيتي می گویند که براى تامين امنيت اين شاهراه تدابير لازم اتخاذ نموده اند.

سمونمل صفی الله محزون آمر امنیت قوماندانی امنیه کندز به پژواک گفت که نیرو های امنیتی مشترک از طرف شب و روز گزمه های سیار در اين شاهراه دارند.

محزون می گوید: (( در اين شاهراه تدابیر خاص امنيتى روی دست داریم بخاطر امنیت مسافرین نیروهای امنیتی پوسته ها و گزمه های بیشتر را جابجای کرده ایم وبه مسافرین عزیز اطمنان میدهیم که هیچ مشکل امنیتی در مسیر راه وجود ندارد.))

گفتنی است که شاهراه کندزـ تخار ٨٠ کيلومتر طول دارد که کندز را با ولايات ديگر نيز وصل ميکند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement