خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جوايز"خبرنگار مبتکر"صداى امريکا را خبرنگاران پژواک بدست آوردند

جوايز"خبرنگار مبتکر"صداى امريکا را خبرنگاران پژواک بدست آوردند

Sep 07, 2018 - 16:20

کابل (پژواک، ۱۶ سنبله ۹۷): سه تن از خبرنگاران آژانس خبرى پژواک جوايز "خبرنگار مبتکر" صداى امريکا را بدست آوردند.

راديوى صداى امريکا از خبرنگاران خواسته بود تا گزارش هاى شانرا در رقابت "خبرنگاران مبتکر" به آنها بفرستند و بعداً ده ها گزارش بشمول گزارش هاى خبرنگاران پژواک در ويب سايت صداى امريکا منتشر گرديد و ضمناً از مردم تقاضا شده بود که رضايت شان در اين مورد با اين راديو شريک کنند.

در ميان اين گزارش ها، گزارش دردناک از وضعيت زندگى يک خانواده که قربانى انفجار شده بود از بشيراحمد نادم خبرنگار پژواک در کندهار، گزارش در مورد کودکان مدرسه که طالبان آنها را در صفوف جنگ جذب ميکنند از سيف الله مفتون خبرنگار پژواک در غزنى و گزارش حفرچاه هاى عميق و خطر ناشى از کمبود آب هاى زيرزمينى از بسم الله پشتونمل خبرنگار ديگر پژواک شامل بوده است.

از سوى ديگر زيرک فهيم همکار ديگر پژواک گزارشى در خصوص عکس العمل مردم در صفحات فيس بوک در مورد ديوه نيازى نامزد ولسى جرگه را در اين رقابت شريک ساخته بود.

اين گزارش ها از سوى راديو صداى امريکا بتاريخ ٢٥ اسد سال روان به رقابت گذاشته شده بود که روز گذشته پايان يافت و سه گزارش که توانسته بودند برندۀ اين رقابت گردند، اعلام گرديد.

اکمل داوى مسوول بخش ديجيتل راديوى ياد شده در اين خصوص گفت، خبرنگاران مبتکر، خبرنگاران اند که چهره اصلى زندگى مردم را از گوشه گوشه افغانستان و تصاوير حقيقى حوادث را در قالب گزارش هاى شان انعکاس بدهند.

وى که شب گذشته نتايج اين رقابت را از طريق تلويزيون آشناى صداى امريکا اعلام ميکرد، گفت که خبرنگار مبتکر در قالب کارهاى ژورنالستيکى، نوآورى را پيشکش ميکند.

بر بنياد معلومات داوى، حدود يک مليون تن از سراسر دنيا آراى خود را در اين رقابت ها بکاربرده اند اما بيشترين آرا مربوط به افغانستان و پاکستان مى باشد.

او گفت که بشيراحمد نادم خبرنگار پژواک بيشترين آرا در اين رقابت را بدست آورده و مقام اول را از آن خود نموده، همچنان زيرک فهيم و بسم الله پشتونمل بالترتيب در مقام هاى دوم و سوم اين رقابت قرار گرفتند.

پشتونمل خبرنگار پژواک در ولايت زابل مى باشد، موصوف با شمارى از رسانه ها ديگر به حيث خبرنگآر آزاد همکار بوده و اين گزارش را براى انستيتيوت صلح و جنگ (آى دبليو پى آر) نوشته بود.

به اساس معلومات نشر شده در ويب سايت صداى امريکا، بشيراحمد نادم ٣٧، زيرک فهيم ٢٦ و بسم الله پشتونمل ٢٥ درصد آرا اين رقابت را بدست اورده اند.

دانش کروخيل رييس آژانس خبرى پژواک در مورد موفقيت سه تن از خبرنگاران اين اداره در رقابت کسب جوايز خبرنگاران مبتکر اظهار خوشى کرد و به آنها مبارک باد گفت.

دانش ميگويد، تمامى گزارشگران پژواک بخصوص خبرنگاران ولايتى در شرايط سخت کار مى کنند و هميشه تلاش دارند حقايق را در قالب گزارش ها به مخاطبان پيشکش کنند.

موصوف از صداى امريکا سپاس گذارى کرد که چنين رقابتى را به هدف تشويق بيشتر خبرنگاران راه اندازى کرده است.

بشيراحمد نادم که مقام نخست اين رقابت را بدست آورده، از راديوى صداى امريکا سپاسگذارى کرد که با راه اندازى رقابت خبرنگاران مبتکر، فرصتى را مهيا کرد که مردم گزارش دست اندرکاران رسانۀ اى را بررسى نموده و در مورد کارهاى آنها نظر بدهند.

وى افزود، هدف از راه اندازى رقابت اين است که آزادى بيان داراى ارزش بوده و به کارهاى خبرنگاران به ديده قدر نگريسته مى شود.

نادم گفت: ((کرديت اين دست آورد من به آژانس خبرى پژواک تعلق ميگيرد، از طريق اين اداره هميشه دردها و مشکلات مردم را به ديگران رسانيده، خوشحالم که عضو خانوادۀ پژواک هستم.))

نادم گفت، بدون شک خبرنگاران در افغانستان در حالات دشوار کار مى کنند، آنها در هر حالتى صداى مردم را انعکاس داده و از منافع ملى دفاع کرده، اين چنين برنامه ها آنها را بيشتر تشويق مى نمايد تا با صداقت کامل و تعهد بيشتر کار کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement