خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى فارياب : مخالفان مسلح دولت فکر تصرف شهرميمنه را ازسردورسازند

والى فارياب : مخالفان مسلح دولت فکر تصرف شهرميمنه را ازسردورسازند

Sep 07, 2018 - 17:08

ميمنه (پژواک ١٦سنبله ٩٧): والى فارياب به مخالفان دولت هشدارداد که فکر تصرف شهر میمنه را از سر دور سازند ،میمنه خط سرخ است اگر نزدیک شوند نابود می شوند.

نقیب الله فایق والی فاریاب اين مطلب درنشستى باشورای علماء و شماری از  امامان مساجد که طرح ١١ فقره يى را برای حکومتداری خوب وتامین امنیت به مقامهای محلی فاریاب ارائه کردند، اظهارنمود.

مولوی غلام نبی غفوری معاون شورای علما گفت اگر طرح هاى شان برای  تامين صلح و حکومتداری خوب نادیده گرفته شود بر خلاف آنچه که مردم و علما میخواهند کار کنند گذشته ثابت ساخته است که هرگز موفق نخواهند بود. 

دراين طرح ١١ فقره يى مواردى چون" باز کردن شاهراه میمنه - اندخوی و راه های مواصلاتی کته قلعه، سرحوض، بلچراغ، گرزیوان، المار، قیصار و خواجه نا موسی با شهر میمنه مرکز ولایت، برداشتن پاتک های افراد مسلح تحت نام خیزش های مردمی از مسیر راه ها و مستقر ساختن نیروهای آموزش دیده پولیس و اردو به جای آنها، خلع سلاح افراد مسلح غیر مسوول و مدیریت کردن خیزش های مردمی که هر قوماندان نباید بیشتر از ۱۰ نفر داشته باشند ، بیرون ساختن خیزش های مردمی از داخل شهر در اطراف، کنترول دروازه های وردوی شهر و کوتاه ساختن دست افراد استفاده جو به بهانه اجاره دار، برکنارساختن اشخاص بدنام ازادارات دولتی، برچیدن مراکز فروش مواد مخدر، مشروبات الکلی، قمار خانه ، بازداشت و مجازات فروشنده گان مواد مخدر، جدا سازی صنوف درسی دختران با پسران در پوهنتون و موسسات تحصیلی فاریاب، بسته کردن بانک های که مخالف شرع اسلام سودجوی می کنند، اصلاح و کنترول رسانه های تلویزیونی و کیبل ها که برنامه های گمراه کننده را در منافات با اسلام نشر و پخش می کنند و تلاش برای عملی شدن پروژه بزرگ انکشافی و عام المنفعه، و توسعه تشکیل بخش امامان و خطبای مساجد که اکثر شان از امتیازات دولتی محروم می باشند. "

 

معاون شورای علما همچنان تاکید کرد که، اگر پیشنهادات شان عملی گردد آنها با تمام قوت از اداره محلی حمایت می کنند و افکار مردم را نسبت به عملکر نیک مسوولین حکومتی روشن می سازند .

 

نقیب الله فایق والی فاریاب خطاب به علما گفت که، برای عملی کردن طرح ياد شده آنچه در حیطه صلاحیتش باشد نهایت تلاش می ورزد.

 

والی فاریاب طالبان را برادر خطاب نموده از شورای علما خواست  که آنها را به صلح دعوت کنند .

بگفته اين مقام محلى فارياب ،کشته شدن نیروهای دولتی و یا افراد طالبان به نفع هيچ کسى  نمی باشد جز اینکه زنان هر دو طرف بیوه و اطفال شان یتیم و خانه های شان خراب شود.

وی به طالبان هشدار داد که، اگر برخی ولسوالی ها و مناطق را در فاریاب تصرف کردند او موضوع گذشته بوده؛ اما فکر تصرف شهر میمنه را از سر دور سازند میمنه خط سرخ است اگر نزدیک شوند نابود می شوند.

نجیب الله نحیب رییس جدید امنیت ملی فاریاب طالبان را مخالفین مسلح، آدم های جانی و تروریست خوانده خطاب به شورای علما گفت که، طالبان واقعی شماهستید دین اسلام را اشاعه و مردم را به راه خیر و سعادت تشویق و رهنمایی می کنید و کسانیکه سرک ها را بند انداخته، مانع عبور مردم میشوند، افراد بیگناه را می کشند و انتحار و انفجار می کنند طالب نیستند..

وی از طرح های شورای علما استقبال کرده بر عملی شدن آن وعده سپرد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement