خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعتراض کننده گان راه درۀ خشکى ولسوالى سياه گرد را بستند

اجتماع

آرشيف

اعتراض کننده گان راه درۀ خشکى ولسوالى سياه گرد را بستند

Sep 08, 2018 - 15:20

چاريکار(پژواک، ١٧سنبله ٩٧): صدها تن در ولسوالی سیاه گرد پروان که راه درۀ خشکى اين ولسوالى را مسدوده نموده اند، مى گويند تا زمانى آن را مسدود نگه ميدارند که باشنده هاى دره خشکى، از قطع آب بالاى آنان دست بردارند.

اما باشنده هاى درۀ خشکى مى گويند که آنان آب را قطع نکرده اند، بل که خشکسالى است و آب به زمين هايى که در پايان آب قرار دارند، نمى رسد. 

اعتراض کننده گان که باشنده هاى قريه سرخى و قريه هاى اطراف آن مى باشند، راه هايى را که درۀ خشکى را به مرکز اين ولسوالى وصل مى کند، از حوالى ساعت ٩ صبح امروز به روى ترافيک مسدود کرده اند.

محمد امین، یک تن از اعتراض کننده گان گفت: «آب آشامیدنی و زراعتی ما از دو ماه بدینسو از سوی مردم دره خشکی قطع شده، زمین هاى ما خشک شده، باغ ها ما خشک شده، آب خوردن نداریم، بسیار به مشکل روبه رو شده ايم."

حق مل اعتراض کننده ديگر گفت: «تنها امسال نیست از ١٧ سال بدین سو مردم دره خشکی، آب زمين هاى ما را که در پايین آب قرار دارند، قطع می کنند؛ مردم دره خشکی زورمند و سلاح دار هستند، از همین خاطر دست به تظاهرات زدیم؛ تا زمانى که آب را رها نکنند، راه دره خشکی بسته است، رفت و آمد کرده نمی توانند.»

معترضین، حکومت را در حل اين مشکل چندين قريه، به بى پروايى متهم مى کنند.

نورآقا سامع ولسوالی سیاه گرد گفت که مظاهره کننده گان، راه مواصلاتی دوهزار خانواده را بسته اند.

به گفته او منطقه اى که در اخير دره خشکى موقعيت دارد و مردم آن، آب را قطع کرده اند، تحت تصرف طالبان مسلح مى باشند؛ اما وى تلاش مى کند تا اين مشکل را از طريق موسفيدان حل کند.

اما الف گل باشنده درۀ خشکى، به آژانس خبرى پژواک گفت که باشنده هاى اين دره، آب را قطع نمى کنند؛ اما چون به دليل خشکسالى، آب بسيار کم شده است، به مناطقى نمى رسد که در پايان آب موقعيت دارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement