خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هشت سفير و١٦ کارمند وزارت خارجه به تقاعد سوق داده شدند

هشت سفير و١٦ کارمند وزارت خارجه به تقاعد سوق داده شدند

Sep 10, 2018 - 17:18

کابل (پژواک، ١٩سنبله ٩٧) وزارت امور خارجه ميگويد که هشت تن از سفيران و١٦ کارمند اين وزارت؛ نسبت تکمیل دورۀ خدمت، طبق قانون متقاعد گردیدند.

درخبرنامۀ دفتر مطبوعاتى وزارت امور خارجه که امروز١٩ سنبله منتشر وکاپى آن به آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که اين تصميم، به اساس پيشنهاد وزارت امور خارجه و منظورى رئيس جمهور اشرف غنى گرفته شده است.

منبع افزوده است که سفراى جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در کشورهای کویت، قطر، ایران، روسیه، ترکیه، یونان، جرمنی، اسپانیا و جنرال قونسل افغانستان در شهر پشاور، طبق قانون به تقاعد سوق داده شدند.

در خبرنامه آمده است که همچنان طبق پیشنهاد جداگانه وزارت امور خارجه و منظوری رئیس جمهور، (۱۶) تن از کارمندان این وزارت نسبت تکمیل دورۀ خدمت، طبق قانون متقاعد گردیده اند.

رهبری وزارت امور خارجه؛ درحالیکه از دورۀ کاری، سعی و تلاش و در نهایت خدمات شایسته دپلماتان و کارکنان فوق الذکر ابراز قدردانی می نماید، در زندگی پیش رو (مرحلۀ تقاعد) که یک دورۀ نهایت پر از افتخار می باشد، از پروردگار متعال صحتمندی و موفقیت های بیشتر آرزو دارد.

منبع گفته، از جانب دیگر، جهت آوردن اصلاحات و سپردن کار به افراد شایسته و توانا، طبق قانون خدمات دپلماتیک و قونسلی و حکم رئیس جمهور اسلامی افغانستان، آنعده کارمندان وزارت امور خارجه که سن (۴۵) سالگی را تکمیل نموده و سند بکلوریا دارند، در هماهنگی با کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، جهت ادامه کار به سایر نهادهای دولتی تبدیل می گردند.

وزارت امور خارجه متعهد است تا در هماهنگی با نهادهای ذیربط و مسئول دولتی، با استخدام افراد مسلکی، تحصیلکرده و شایسته، دستگاه دیپلماسی کشور را تقویت نماید.

قبل ازين منابع گفته بودند که اين سفرا، از طرف رييس جمهور منفک شده اند؛ اما مقامات رسمى تائيد نکرده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement