خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"امريکا هيچ موردى را در گفتگوهاى صلح با طالبان پنهان نمى کند"

"امريکا هيچ موردى را در گفتگوهاى صلح با طالبان پنهان نمى کند"

Sep 11, 2018 - 17:43

کابل (پژواک، ۲۰ سنبله ۹۷): معينان وزارت خارجۀ افغانستان، ايران و هند؛ روى گسترش روابط اقتصادی، سرمایه گذاری در بندر چابهار، مبارزه با تروریزم و قاچاق موادمخدر و روند صلح افغانستان گفتگو کردند.

اين نشست، امروز در وزارت خارجۀ افغانستان در کابل تدوير شد.

صبغت الله احمدی سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، در یک نشست خبری گفت که در این نشست روى مسايل يادشده گفتگو شد و اشتراک کننده گان نشست، از روند صلح به مالکیت افغان ها حمايت کردند.

وی همچنان در اين نشست خبرى، در پاسخ به سوالى گفت که افغانستان و ايالات متحده امريکا روابط نزديک دارد و امريکا هيچ موردى را در گفتگوهاى صلح با طالبان پنهان نمى کند.

روزنامه نیویارک تایمز در اواخر ماه سرطان گزارش کرده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا دستور انجام مذاکرات مستقیم با گروه طالبان را به دیپلمات‌های ارشد این کشور داده است.

طالبان نيز بر گفتگوى مستقيم با امريکا تاکيد دارند.   

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، معين وزارت خارجه هند، در نشست امروز در کابل گفت که کشورش افغانستان را در راستای مبارزه با تروریزم و روند صلح، کمک و همکاری می کند.

به اساس معلومات او قرار است شنبه هفته آینده، وزیر امور خارجه پاکستان به دعوت وزیر خارجه افغانستان  به کابل بیاید و با مقام های افغان در باره مسایل مختلف گفتگو نماید.

موصوف خاطر نشان کرد که در نشست امروز، روى گسترش روابط اقتصادى ميان اين کشورها به خصوص سرمايه گذارى در بندر چابهار ايران گفتگو شد.

بندر چابهار، براى افغانستان کوتاه ترين و ارزانترين مسير تجارت  است  و اين مسير، زمينه معاملات  تجارتى ميان افغانستان، هند و ايران را مساعد مى سازد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement