خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در کندهار ۹۸ طالب مسلح و ۲۴ پولیس کشته و زخمی شده اند"

"در کندهار ۹۸ طالب مسلح و ۲۴ پولیس کشته و زخمی شده اند"

Sep 11, 2018 - 14:42

کندهار (پژواک، ۲۰سنبله ۹۷): از اثر درگیری میان طالبان مسلح و نیروهای امنیتی در ولسوالی میوند ولایت کندهار،  ۷۳ مخالف مسلح و ۱۶ پولیس کشته و زخمی شده اند.

همچنان در ولسوالی خاکریز، از اثر درگیری میان طرفین ۱۰ مخالف مسلح کشته شده، ۱۵ مخالف مسلح دیگر و ۸ پولیس مجروح گردیده اند.

ضیا درانی سخنگوی قوماندانی امنیه کندهار، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، ساعت ۱۱ دیشب در ولسوالی میوند، برپوسته های نیروهای امنیتی حملات گروهی کردند، که تا ساعت چهار صبح میان طرفین درگیری ادامه داشت.

موصوف افزود که طالبان پلان سقوط ولسوالی میوند را داشتند و برای نیل به این هدف، شمار زیادى از مخالفین مسلح نیز اشتراک ورزیده بودند.

اما نامبرده افزود که نیروهای امنیتی، ازاین پلان مخالفین مسلح، مطلع بودند و احضارات داشتند.

به قول موصوف، نیروهای امنیتی به حمایت قوای هوایی در منطقه شامیرقلعه و سره بغل عملیات انجام دادند، که دراثر حملات هوایی و درگیری رویاروی، ۵۷ مخالف مسلح کشته و ۱۶تن دیگرمجروح شده اند.

نامبرده علاوه کرد که در جریان درگیری چهارپولیس نیز کشته شده و ۱۱ تن دیگر زخم برداشته اند.

وی گفت که دراین عملیات، ۷ واسطۀ نقلیه و اسلحۀ مخالفین مسلح تخریب شده و اجساد مخالفین مسلح درمیدان جنگ باقی مانده اند.

به اساس یک خبر دیگر، دیشب در ولسوالی خاکریز هم میان نیروهای دولتی و مخالفین مسلح، درگیری ها صورت گرفته و طرفین در آن کشته و زخمی شده اند.

درانی گفت که طالبان مسلح، ساعت ١٠ دیشب در برخی مناطق این ولسوالی، بر پوسته های پولیس حمله کردند که با واکنش شدید مواجه شدند.

نامبرده علاوه کرد که دراین درگیری ۱۰ طالب مسلح کشته شده و ۱۵ تن دیگر مجروح گرديده اند و همچنان ۸ پولیس نیز زخمی شده اند.

طالبان مسلح، تاکنون درمورد ابراز نظر نکرده اند.

ولسوالی های میوند و خاکریز، در شمال کندهار واقع است، که طالبان مسلح در آنها فعالیت دارند و گاهگاه پوسته های نیروهای امنیتی را هدف حمله قرار می دهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement