خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نایب اول ولسی جرگه: فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی ناقص است

نایب اول ولسی جرگه: فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی ناقص است

Sep 12, 2018 - 16:23

کابل (پژواک،۲۱سنبله ۹۷): ولسی جرگه، از کمیسیون شکایات انتخاباتی خواست تا اسناد و مدارکی را با اين جرگه شريک کند که به اساس آن، ۳۵ تن از فهرست نهایى نامزدان انتخابات ولسی جرگه حذف شده اند.

کميسيون شکايات انتخاباتى، در٢٠ اسد سال روان ٣٥ تن از نامزدان احتمالى انتخابات ولسى جرگه را واجد شرايط نامزدى ندانسته و نام هاى شان را از فهرست نهايى نامزدان اين جرگه حذف کرد.  

هواداران برخى نامزدان حذف شده از فهرست، در اعتراض به اين تصميم کميسيون، ۱۲ روز پیهم دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات و شماری از دفاتر ولایتی این کمیسیون را مسدود کرده بودند.

اما کميسيون هاى انتخاباتى گفته اند که تصميم يادشده، تصميم نهايى است و تغيير در آن ممکن نمى باشد.     

همایون همایون نایب اول ولسی جرگه که ریاست نشست امروز این جرگه را برعهده داشت، در مورد گفت: «ما منحیث قوۀ مقننه از کمیسیون شکایات انتخاباتی تقاضا می کنیم که اسناد و مدارک در مورد آن عده از نامزدان را که از فهرست نهایی حذف شده اند، به هیات اداری جرگه ارسال کند؛ تا جرگه ببیند که تصمیم کمیسیون، تا کدام اندازه درست بوده است.»

او افزود که هیچ نهاد و اداره ای، مافوق قانون نیست و کمیسیون شکایات انتخاباتى مکلف است تمام اسنادى را که به اساس آن شماری از نامزدان را حذف، برخی دیگر را توصیه و شماری را اخطار داده، به نماینده گان مردم ارایه نماید.

وی گفت: «من فکر می کنم که فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی ناقص است.»

پژواک تلاش کرد تا در مورد با کميسيون شکايات انتخاباتى گفتگو کند؛ اما تماس با مسئولان در اين کميسيون برقرار نشد.   

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement