خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در چهارتوت ولايت فارياب ۱۴ تن کشته شدند

در چهارتوت ولايت فارياب ۱۴ تن کشته شدند

Sep 13, 2018 - 20:25

ميمنه (پژواک ٢٢ سنبله ٩٧): مقام هاى محلى فارياب ميگويند که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ طالب به شمول یک فرمانده ارشد این گروه و یک پولیس کشته شده اند.

نقیب الله فایق والی فاریاب، عصر امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که عملیات برای باز پسگیری منطقه چهارتوت که چهار روز پیش سقوط کرده بود، دو روز قبل آغاز شد، در جریان نبرد ۲۴ ساعته  ۱۳ طالب به شمول داملا امین مشهور به جابر کشته شدند و بیش از ده تن از این گروه زخم برداشتند.

موصوف، کشته شدن یک سرباز، زخمی شدن فیروز قوماندان قطعه ریزرف پولیس با دو سرباز دیگر و حریق یک تانک را تائید کرده، افزود که در جنگ تلفات و خسارات وجود می داشته باشد؛ اما تلفات طالبان سنگین است، هلیکوپترهای ام دی ۵۳۰ نیروهای زمینی را هدف قرار می دهند و به زودی چهارتوت به کنترول دولت در خواهد آمد.

یک مسوول طالبان کشته شدن ۲ طالب به شمول داملا امین فرمانده مهم شان و زخمی شدن ۳ طالب دیگر را تایید کرده، مدعی است که دیروز و امروز دو حمله نیروهای دولت را عقب زدند، ۷ تن از دولت کشته شده، چهار تن مجروح و دو تانک را حریق ساختند.

قابل تذکر است که در منطقه چارتوت کارهای مقدماتی ساخت یک بند آبگردان جریان دارد که به بنام بند دهندره مسما است، پس از سقوط چهارتوت کار در بند متوقف شده و کارمندان شرکت مسوول در شهر میمنه آمده اند؛ اما یک فرمانده طالبان می گوید که، آنها به کارگران و انجنیران شرکت که بند را می سازند، نه تنها غرض ندارند، بلکه حمایت و مواظبت می کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement