خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفیر امریکا: منازعۀ افغانستان راه حل نظامی ندارد

سفیر امریکا: منازعۀ افغانستان راه حل نظامی ندارد

Sep 16, 2018 - 14:32

کابل (پژواک، ۲۵سنبله ۹۷): سفیر امریکا مقیم کابل می گوید که جنگ جاری در افغانستان، راه حل نظامی ندارد و بر گفتگوهای صلح تاکید ورزید.

جان باس سفیرامریکا که جهت اشتراک در نمایشگاه تجارتی مشترک افغانستان و هندوستان به ممبيی رفته، این اظهارات را طی مصاحبه با رسانه هندی (اکانمیک تایمز) ابراز داشت.

موصوف علاوه کرد: "درحکومت کنونی امریکا، هیچ کس بدین باورنیست که گویا جنگ افغانستان از طریق نظامی حل شود."

باس تصریح کرد که به این منازعه، باید راه حل سیاسی جستجو شود. 

نامبرده گفت که راه حل سیاسی افغانستان به نفع پاکستان نیزاست؛ زیرا با این کارمیزان تجارت میان دو کشور افزایش می یابد و هر دو کشور با کشورهای آسیای مرکزی و جنوبی وصل شده می توانند.

سفیرامریکا افزود که در آغازسال روان، پاکستان به موضوعى اشاره کرده بود که  قصد دارد تا از قلمرو خود به افغانستان و هندوستان اجازه تجارت را بدهد.

 موصوف علاوه کرد که سال پار، ازطریق برگزاری همچو نمایشگاه ها، کمپنی های هندی در افغانستان ۲۷ میلیون دالر سرمایه گذاری نموده بودند و به ارزش ۲۰۰ میلیون دالر تعهدات تازه صورت گرفته است.

باس پذیرفت که چند روز پیش، وزیردفاع و وزیر امورخارجۀ امریکا درجریان سفر به هندوستان، برآن  کشور فشار وارد کردند تا روابط تجاری را با ایران قطع نماید که با اجرایی شدن این اقدام، بندر چابهار نیز متاثر خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement