خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دهلیزهای هوایی جدید به اروپا، شهرهای هند، چین، روسیه و دبی ايجاد گرديد

دهلیزهای هوایی جدید به اروپا، شهرهای هند، چین، روسیه و دبی ايجاد گرديد

Sep 17, 2018 - 17:27

 کابل (پژواک، ٢٦سنبله ٩٧): توافقنامه های ایجاد دهلیز هوایی با اروپا، چین، روسیه، تمام شهرهای هند و دبی، با شرکت های هوایی و اتاق تجارت و صنایع کشور امضا شد.

سمیر رسا مسئول روابط عامه مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور مالی و بانکداری که روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری سخن می گفت، افزود: "قرار است نخستین پروازهای حامل اموال تاجران کشور، ازطریق دهلیز های هوایی جدید به اروپا، چین، روسیه، تمام شهرهای هند و دبی، به زودی آغاز شود."

رسا، هدف از ایجاد دهلیز های هوایی جدید را بلند بردن حجم صادرات افغانستان به این کشورها خواند. 

اين درحاليست که پیش از این، دهلیز های هوایی با شهر های دهلی و ممبی هندوستان، قزاقستان، ترکیه وعربستان سعودی ایجاد شده است و از آغاز تا اکنون، ۱۶۹ پرواز از طریق این دهلیز ها صورت گرفته است.

بربنياد معلومات منبع،  در این پرواز ها ۲۹۶۱ تن اموال تجارتی که شامل میوۀ تازه، میوه خشک، گیاه طبی هنگ، قالین و پوست می شود، انتقال یافته است.

 سمير رسا با اشاره به تصویب پالیسی پارک های صنعتی از سوی شورای عالی اقتصادی گفت که هم اکنون در ۱۳ پارک صنعتی در ۱۱ ولایت، زمینه توزیع زمین برای سرمایه گذاران فراهم است.

او افزود که توزیع زمین در پارک صنعتی باریک آب، به ۱۶ شرکتی که واجد شرایط دانسته شده اند، در روزهای نزدیک آغاز می شود.

مسئول روابط عامه مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور مالی و بانکداری، برگزاری نمایشگاه تجارتی افغانستان وهندوستان را که برای چهار روز در شهر ممبيی برگزار شد، فرصتی خوب برای سرمایه گذاران دانست وگفت که در آن، ۱۶۰غرفه از ۳۰۰  تاجر افغان، ۱۲۰۰ شرکت هندی وبیش از ۱۰۰ اشتراک کننده از کشور های مختلف جهان حضور یافته بودند.

تاجران افغان در این نمایشگاه، صدها قرارداد را در بخش های قالین، میوه خشک، معادن، صحت، انرژی، تکنالوژی وخدمات، به امضا رسانده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement