خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دانش: قرارداد امنیتی با امریکا برای افغانستان مهم است

دانش: قرارداد امنیتی با امریکا برای افغانستان مهم است

Sep 18, 2018 - 19:59

کابل (پژواک، ۲۷ سنبله ۹۷): معاون دوم رییس جمهور، در نشست تدویر یافته پیرامون عاشورا، انسداد دروازه های کمیسیون مستقل انتخابات را عمل نادرست و قرارداد امنیتی با امریکا را برای کشور مهم عنوان کرد و حملات گروه داعش را تقبیح کرد.

سرور دانش معاون دوم رییس جمهور افغانستان، امروز طی این نشست که در وزارت تحصیلات عالی تدویر یافته بود، گفت که حضرت امام حسین (رض) برای آزادی مبارزه می کرد و در برابر ظالم قدعلم کرده بود.

موصوف علاوه کرد: ((تجلیل از مراسم عاشورا و گرامیداشت از شمایل اهل بیت پیامبر بزرگ اسلام، صرف کار شیعه ها نیست، بلکه در این رابطه به سطح جهان اسلام مراسم برگزار می شود و طریقه آنها (اهل بیت) را سرمشق زندگی خود قرار می دهند.))

دانش مسدود کردن دروازه های دفاتر کمیسیون انتخابات در برخی ولایات را عمل خلاف قانون اساسی و قوانین دیگرعنوان کرد و گفت: ((این کار خلاف مصالح ملی کشور است، به طور علنی نقض قوانین و هرگونه اخلال در روند انتخابات در برابر مردم افغانستان یک خیانت بزرگ است.))

برخی احزاب سیاسی به سبب انتقادات در مورد چگونگی انتخابات، در حال حاضر در بلخ، کندهار، کندز و هرات دروازه های دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات را مسدود کرده اند.

دانش گفت که سیاسیون افغانستان باید تلاش نکنند تا افغانستان را بار دیگر به عقب بر گرداند،  شایعات حکومت موقت و یا تدویر لویه جرگه مشکل کشور را حل کرده نمی تواند، یگانه راه بیرون رفت از مشکلات برگزاری انتخابات عادلانه است.

معاون دوم ریاست جمهوری در مورد اظهارات برخی اعضای ولسی جرگه که خواهان تجدید نظر بر پیمان امنیتی میان امریکا و افغانستان استند، واکنش نشان داد.

دانش گفت: ((من نمی دانم که آنها (اعضای ولسی جرگه) از اوضاع امنیتی و چالش های اقتصادی مطلع اند یا در عالم رویا زندگی می کنند و یا عقده آنها در برابر حکومت سبب شده تا کشور را طور عمدی به دشمنان تسلیم نماید.))

دانش حملات گروه داعش در کشور را محکوم کرد و افزود که داعش بر اطفال و زنان افغانستان ترحم نمی کند، اما مردم در برابر حملات آنها سر تسلیم  فرو نخواهد کرد و اعمال نامشروع آنان را نیز نخواهد پذیرفت.

این درحالیست که گروه داعش در کابل و ننگرهار حملات مرگبار را انجام داده اند که منتج به کشته و زخمی شدن صدها فرد ملکی شده است.

نجیب الله عمری وزیر تحصیلات عالی هم شهکاری ها و جانثاری های امام حسین (رض) نواسه  محمد(ص) پیامبر بزرگ، ناجی بشریت و روز عاشورا را ستود و افزود که همه اعمال امام حسین در پرتو دین مقدس اسلام قرارداشت و هرگز در برابرظلم سرخم نکرده است.

نامبرده می گوید: ((حضرت امام حسین (رض) افزون بر مبارزات دیگر در برابر جهل و نادانی نیز مبارزه نموده است، اما داعش که دشمن علم است و علاوه بر حملات در ننگرهار در کابل نیز بر مرکز آموزشی موسوم به موعود نیز ترحم نکردند.))

نامبرده از جوانان و محصلین خواست تا تحصیلات عالی را کسب کنند تا کشور از ظلمت نادانی نجات داده شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement