خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«طالبان در تلاشی و بازرسی مسافرین در چک پاینت ها از زنان کار می گیرند»

«طالبان در تلاشی و بازرسی مسافرین در چک پاینت ها از زنان کار می گیرند»

Sep 19, 2018 - 11:02

میمنه (پژواک، ٢٨ سنبله ٩٧): والی فاریاب ادعا می کند که طالبان به دنبال مسدود ساختن شاهراه میمنه – مزارشریف، برای شناسایی و بررسی مسافرین و کارمندان دولتی، در چک پاینت ها زنانی را که عضویت این گروه را دارند، آورده اند.

نقیب الله فایق والی فاریاب، در صحبت اختصاصى به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان در مسیر شاهراه در مربوطات ولسوالی های شیرین تگاب و دولت آباد،  توسط زن هايی که عضویت این گروه را دارند، مسافرین را بازرسی می کنند.

موصوف افزود: «این عمل طالبان جنایت نابخشودنی است و من موضوع را از طریق ویدیو کنفرانس با رییس جمهور نیز شریک ساخته ام.»

وی علاوه کرد که از بیش از یک هفته به این سو، طالبان در مسیر شاهراه شیرین تگاب-خواجه سبزپوش، موترهای سنگ کشی را بیگار نموده و در بیش از ٤٠ نقطه بر روی سرک قیرریزی شده، جغل و خاک را انبار کرده و برخی قسمت های سرک را با اسکواتور جر کنده اند.

به گفته او، طالبان با این کار جز ایجاد مشکلات به مردم عادی، تخریب سرک و تاسیسات عام المنفعه هدف دیگری ندارند.

سه هفته پیش یک دختر محصل طب را در حالیکه از میمنه به طرف کابل می رفت، در منطقه شیخ های ولسوالی دولت آباد، طالبان از موتر پایین کرده بودند.

اما عبدالرزاق کاکر ولسوال دولت آباد گفت که این دختر، پس از نیم ساعت با پادرمیانی موسفیدان و مردم محل دوباره رها شد.

یک فرمانده ارشد طالبان در دولت آباد گفت: «دو نفری که دختر محصل را از موتر پایین کرده بودند، در حال حاضر به منطقه چمن کویته پاکستان رفته اند، از مسئولین امارت اسلامی تقاضا شده است که آنان را گرفتار کنند.»

این مسئول طالبان، توظیف زنان را از طرف این گروه در چک پاینت ها رد نموده، گفت که اگر زن رییس جمهور هم از سرک بگذرد، کسی به او کاری نمی داشته باشد و حتی با کسانی که چنین مشکلی را ایجاد کنند، برخورد جدی صورت می گیرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement