خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جنرال رازق: در گشایش دفتر کمیسیون انتخابات به زور متوسل نمی شویم

جنرال رازق: در گشایش دفتر کمیسیون انتخابات به زور متوسل نمی شویم

Sep 19, 2018 - 16:42

کندهار(پژواک، ۲۸ سنبله ۹۷): قوماندان امنیه کندهارمی گوید که درگشودن دفترکمیسیون انتخابات، از زور استفاده نخواهدکرد و قصد دارد تا این مشکل را مسالمت آمیز حل کند.

چند روز پیش حامیان ایتلاف نجات افغانستان که ازچند حزب متشکل است، دفاتر کمیسیون انتخابات را درکندهار، ننگرهار، هرات و بلخ مسدود کردند و در برابر آن خیمه های اعتراض گونه برپا نمودند.

اعتراض کنندگان می گفتند که از شفافیت انتخابات آینده هیچ ضمانت نیست و تا پذیرفته شدن خواست های آنها، به گشایش دفاتراجازه نمی دهند.

بعد از آن، وزارت داخله هشدار داد که هیچ کس حق بسته کردن دفاتر انتخابات را ندارد و در مورد به مسِولین امنیتی ولایت ها وظیفه سپرد که امنیت کامل دفاتر انتخابات راتامین نمایند و در صورت لزوم دید، از اعمال قوه نیزاستفاده کنند.

درچند روز گذشته، نیروهای امنیتی دربرخی ولایات دفاترکمیسیون انتخابات را باز کردند؛ اما درکندهار هنوز هم مسدود است.

جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه کندهار گفت که نیروهای امنیتی تلاش می ورزند تا این مشکل را از طریق سازگاری حل نمایند و در بازکردن دفترکمیسیون انتخابات از اجبار استفاده نخواهد کرد.

موصوف به تاریخ ۲۸ سنبله، به آژانس خبری پژواک گفت که حکم اجراآت را از وزارت دریافته  که آنها از آن متابعت می کنند؛ اما قصد ندارند تا در برابر معترضین از قوه استفاده کنند.

نامبرده علاوه کرد: "از زور و اعمال قوه  صرف درمقابل دشمن استفاده می کنیم."

نامبرده گفت مظاهره و اعتراض حق مردم است و آنها تلاش به خرج می دهند تا این مشکل را از مجرای گفتگو حل سازند، نه از راه زور و اخطار.

به قول وی، یک هیئت توظیف شده تا با اعتراض کنندگان بحث کند، آنها را قانع سازد و دروازه کمیسیون انتخابات را بگشایند.

عزیزاحمد عزیزی سخنگوی والی کندهار گفت اداره ولایتی نیز درمورد گشایش هر چه زودتر دفتر کمیسیون انتخابات دست به کار شده است.

عزیزی به پژواک گفت  که این موضوع در نشست امنیتی، امروز با مسئولین نظامی مطرح شد، تا دفتر متذکره باز شود و کارمندان آن، طور عادی به وظایف شان ادامه  دهند.

نامبرده ابراز امیدواری کرد که شاید دفتر کمیسیون انتخابات، تا چند روز دیگر گشوده شود.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement