خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکتر عبدالله: عزای کربلا حسینی ما را به وحدت هر چه بیشتر رهنمايى ميکند

داکتر عبدالله: عزای کربلا حسینی ما را به وحدت هر چه بیشتر رهنمايى ميکند

Sep 20, 2018 - 16:35

کابل (پژواک، ۲۹ سنبله ۹۷): رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی میگوید که دشمنان افغانستان همبستگی مردم را هدف قرار داده اند اما اين عمل شان ناکام است.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی که در مراسمِ تجلیل عاشورا در غرب کابل اشتراک کرده بود، گفت که اینجا دشمنان مردم افغانستان در تحت هر نام و عنوانی "داعش یا القاعده" سلامت و همبستگی مردم را هدف قرار دادند، آنها از این لحاظ ناکام هستند که از وسایلی کار می‌ گیرند که در هیچ دین مجاز نیست.

به گفته وی، چنین حملات مردم بی گناه و عادی را هدف قرار می ‌دهند و سبب انزجار مردم شده اند.

او گفت که درحالیکه متاسفانه در افغانستان مصایبی برای مردم کشور تحمیل شده و در شرایط خاص امنیتی قرار دارند، اما باز هم میلیون ها تن در افغانستان در پهلوی و کنار هم در عزا نشسته اند.

نامبرده گفت که حادثه کربلا در تاریخ اسلام و جهان و تاریخ حق طلبی و آزادی خواهی با خون شهدا رقم خورده و امروز که از آن حادثه ۱۴ قرن میگذرد، مسلمان با افتخار در سراسری جهان از آرمان و اهداف شهدای کربلا یاد می کند.

وی از نیروهای امنیتی و افراد داوطلبی که در تامین امنیت مراسم عاشورا در شهر کابل سهم گرفته اند، ابراز تشکر نموده گفت که دشمن بسیار غدار، بی رحم و جنایتکار را روبرو هستیم.

هم چنان عبدالله از برگزار کنندگان مراسم عاشورا در شهر کابل ابراز قدرانی کرده گفت آنها همه ساله این مراسم را بدون مزاحمت برای مردم و با کمال نظم و انتظام مراسم عاشورا را برگزار ميکنند.

وی اظهار امیدواری کرد که یادبود و عزای کربلا حسینی ما را به وحدت هر چه بیشتر و به مسیر اصلی رهنمايى ميکند.

وی با اشاره به بسته کردن دفاتر ولایتی انتخابات در کشور گفت که واقعاً بستن دفاتر ولایتی کمیسیون های انتخاباتی راه حل نیست، هر کوشش مدنی برای تامین شفافیت انتخابات و اجرای بهتر انتخابات حق تمام مردم افغانستان است.

همچنان در مراسم محمدمحقق معاون دوم ریاست اجرائیه گفت: "ما برای دفاع از مردم، نیازمند حکومت مقتدر ملی هستیم اما بعضی‌ها برای داشتن حکومت مقتدر ملی نه اراده دارند و نه درکی برای ایجاد آن."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement