خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: سیاستهای پاکستان درقبال افغانستان ومبارزه با هراس افگنى هيچ تغييرنکرده است

عبدالله: سیاستهای پاکستان درقبال افغانستان ومبارزه با هراس افگنى هيچ تغييرنکرده است

Sep 25, 2018 - 11:30

کابل(پژواک،٣ ميزان٩٧): داکترعبدالله درديدارباسرمنشى سازمان ملل متحد ازتغييرنکردن سياست پاکستان درقبال افغانستان ومبارزه با هراس افگنى اظهارنگرانى کرد وسرمنشى ملل متحد برگزاری انتخابات شفاف درافغانستان را براى ثبات و استقرار سیاسی اين کشورمفيد خواند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت افغانستان بعد از ظهرديروز به وقت نیویارک با انتونیو گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویارک ملاقات کرد.

به نقل ازخبرنامه اى که امروز به آژانس خبرى پژواک رسيده ،دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز امیدواری ثبات و استقرار در افغانستان را از آرزوهای این سازمان خواند.

اين مقام بلند پايه سازمان ملل همچنان تاکید نمود که برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار می‌تواند به ثبات و استقرار سیاسی کمک کند.

خبرنامه مى افزايد که رییس اجراییه کشورباتشکر از سرمنشی سازمان ملل متحد و توجه همیشگی و خاص وی به قضایای افغانستان تصویر روشنی از وضعیت سیاسی-امنیتی، پیشرفت‌ها و چالش‌ها در کشور ارایه کرد.

عبدالله دراین نشست تاکید نمود که حکومت وحدت ملی به برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار با استفاده از بایومیتریک پابند است و با سازمان ملل و سایرنهادهای همکار در این زمینه همکاری می‌کند.

موصوف همچنان از آمادگی‌های حکومت برای حضور و گزارش‌دهی در نشست ژنیو خبردارد.

اين مقام ارشد حکومت افغانستان دربخشى ازصحبتهايش در ارتباط به تحولات منطقه‌ای تاکید نمود که تاهنوز شاهد تحول جدی در سیاست‌های پاکستان در قبال افغانستان و مبارزه با دهشت‌افگنی نیست و راه بیرون رفت از چالش‌های موجود را همکاری صادقانه میان کشورهای منطقه به ویژه افغانستان و پاکستان خواند.

 درادامۀ خبرنامه آمده است که رییس اجراییه در ارتباط به موضوع مهاجرین، عودت کنندگان و بی‌جاشدگان در افغانستان گفت که کشورش به این قضیه رسیدگی می‌کند اما نیازمند حضور و همکاری موثر و فعال سازمان ملل و جامعه جهانی می‌باشد.

سرمنشی سازمان ملل با وعده همکاری کامل با افغانستان گفت: موضع ما این است که نهادها در افغانستان روی پا ایستاد شوند و صلح و استحکام در کشور قایم گردد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement