خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"مسئولین که بیش از ۵ سال در يک سمت باقی مانده‌ به عوض آنها افراد مستعد تعیین گردد"

"مسئولین که بیش از ۵ سال در يک سمت باقی مانده‌ به عوض آنها افراد مستعد تعیین گردد"

Sep 25, 2018 - 18:34

کابل (پژواک، ٣ ميزان ٩٧): رئیس‌جمهور غنى هدایت داده است تا در تمام ولایات به عوض رؤسا و مسئولین اداراتی که بیش از ۵ سال در وظیفه باقی مانده‌اند، افراد مستعد را از طریق رقابت و مشارکت آزاد تعیین گردد.

در خبرنامۀ دفتر سخنگوى رييس جمهور آمده است که محمداشرف غنی رئیس ‌جمهوری کشور، اين مطلب را عصر امروز در ديدار با شماری از بزرگان و متنفذین ولایات کندز و بغلان در ارگ بيان کرده است.

منبع مى نويسد که دراین دیدار بزرگان و متنفذین ولایات يادشده پیشنهادات شانرا برای آوردن اصلاحات در ادارات ملکی و نظامی، جلوگیری از فعالیت افراد مسلح غیر مسئول، جلوگیری از غصب، استخراج و قاچاق غیر قانونی معادن، تأمین امنیت در ولسوالی‌های ناامن، فراهم‌نمودن زمینه‌های تطبیق پروژه‌های عمرانی و انتخابات و سایر موضوعات با رئیس‌جمهور شریک ساختند و خواستار توجه در این زمینه ها شدند.

در خبرنامه آمده است که  رئیس‌جمهور کشور به آنان اطمینان داد که به کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی هدایت داده است تا در تمام ولایات به ‌شمول کندز و بغلان، به عوض رؤسا و مسئولین اداراتی که بیشتر از ۵ سال در وظیفه باقی مانده‌اند، افراد مستعد را از طریق رقابت و مشارکت آزاد تعیین نماید.

همچنان، رئیس‌جمهور به مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی هدایت‌ داد که برای تأمین امنیت مناطق ناامن و نیز مقابله با افراد مسلح غیر مسئول، گام‌های جدی و عملی را بردارند.

منبع مى نويسد که رئیس‌جمهور به مسئولین وزارت‌های صحت عامه، شهرسازی و مسکن و انرژی و آب و نیز  رؤسای ادارات مستقل هدایت‌ داد که قبل از رسیدن فصل زمستان، برای دهاقین گندم و علوفه توزیع کنند، به کلینیک‌ها و به احداث بندها توجه نمایند و در قسمت فعال‌ نمودن مکاتب و اعمار تعمیر مکاتب، اولویت قایل شوند.  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement