خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیستم ثبت معلومات عودت کنندگان در بدخشان ایجاد گردید

سیستم ثبت معلومات عودت کنندگان در بدخشان ایجاد گردید

Sep 26, 2018 - 14:39

فیض آباد(پژواک، ٤ ميزان ٩٧): وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، به منظور توزیع عادلانه و موثر کمک ها، سیستم ثبت معلومات عودت کنندگان را در ولایت بدخشان ایجاد نمود.

رضا مؤیدی رییس تحقیق و معلومات وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، امروز در یک نشست خبری در فیض آباد گفت که با ایجاد این سیستم، تمام معلومات عودت کننده گان وارد مخزن معلومات می شوند.

به گفته او، این سیستم در حال حاضر در ۱۷ ولایت کشور، به کمک دفتر بین المللی مهاجرت (IOM) فعال گردیده است که مشخصات یک شخص مهاجر و یا عودت کننده را ثبت می نماید و تلاش ها جریان دارد تا معلومات بیجاشده گان داخلی نیز از این طریق وارد سیستم شود.

وی گفت: «در گذشته نیازمندی های مهاجرین درجه بندی نمی شد که به چه چیز بیشتر نیاز دارد؛ اما از طریق این سیستم تشخیص داده می شود که یک شخص عودت کننده به سرپناه، غذا و لباس ضرورت دارد.»

رحمت الله حکیمی رییس امور عودت کننده گان و ادغام مجدد وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، گفت که هدف از فعال سازی این سیستم، توزیع عادلانه و موثر منابع و کمک های اختصاص یافته به عودت کنندگان می باشد.

او افزود: «حالا ما می توانیم این منابع را در اختیار عودت کنندگان قرار بدهیم و یگانه چیزی که ما را در کمک رسانی به عودت کننده گان یاری می رساند، معلومات دقیق و درست آن ها است.»

وجه الله رحیمی کارمند آمریت امور مهاجرین و عودت کننده گان بدخشان گفت این سیستم یک ابتکار جدید است که باعث عرضۀ خدمات بهتر به عودت کنندگان می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement