خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار کانکریت ریزی بخش سوم بند کمال خان در نیمروز آغاز شد

بازسازى

آرشيف

کار کانکریت ریزی بخش سوم بند کمال خان در نیمروز آغاز شد

Sep 27, 2018 - 13:29

زرنج (پژواک، ٥ ميزان ٩٧): مسئولان محلی نیمروز، از آغاز کار کانکریت ریزی بخش سوم «بند کمال خان» خبر داده می گویند که این اقدام، پس از تکمیل کار احداث دیوارهای خاکی در بخش اول و دوم، روی دست گرفته شده است.

پوهندوی داکتر سید ولی سلطان والی نیمروز، به آژانس خبری پژواک گفت که کانکریت ریزی بخش سوم بند کمال خان، ٩ ماه زمان می برد و بیش از ٩٠ هزار مترمکعب کانکریت استفاده خواهد شد.

وی، بندکمال خان را یکی از پروژه های مهم حکومت عنوان نمود که با احداث آن، بیش از ١٧٤ هزار هکتار زمین در ولایت نیمروز به صورت منظم آبیاری می شود و نیمروز به یکی از مناطق زراعتی افغانستان تبدیل خواهد گردید.

به گفته او، برای تامین امنیت بند کمال خان، قطعه بزرگ محافظتی پولیس نیز توظیف شده است.

موصوف افزود: «فعلا در این پروژه بزرگ، ٣٥٠ تن به شمول انجنیران داخلی و خارجی و کارگران مصروف کاراند.»

محمد سهراب رییس شورای انکشافی ولسوالی چهاربرجک نیمروز گفت که با اعمار این بند، زمینه کار برای هزاران تن در ولسوالی های چهاربرجک و شهر زرنج مهیا شده و زمینه های رشد اقتصادی فراهم می گردد.

انجنیر شاه ولی رییس آبرسانی نیمروز گفت پروژه بند کمال خان در سه فاز اعمار می گردد؛ کار فاز اول و دوم که دیوار خاکی است، تکمیل و فاز سوم نیز از سال گذشته آغاز و امروز کانکریت ریزی آن شروع شد.

موصوف افزود که کار احداث این بند، در سال ١٣٥٢ در زمان سردار محمد داود خان آغاز شده و تمام امکانات و مواد ساختمانی آن آماده شده و کار ساخت آن نیز کمی پیش رفته بود؛ اما با کودتاى ٧ ثور و ساير تحولات، معطل ماند.

به گفته او با اتمام این پروژه، ٩ ميگاوات برق تولید خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement