خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جشنواره موسیقی از سوی سفارت بریتانیا در کابل برگزار گردید

جشنواره موسیقی از سوی سفارت بریتانیا در کابل برگزار گردید

Oct 03, 2018 - 15:39

کابل(پژواک، ١١ ميزان ٩٧): سفارت بریتانیا در کابل، به هدف تقویت فرهنگ و هنر در افغانستان و ایجاد رابطۀ فرهنگی میان دو کشور، جشنوارۀ موسیقی راه اندازی نمود.

این جشنواره که شب گذشته از سوی مرکز فرهنگی بریتانیا در سفارت آن کشور در کابل برگزار گردیده بود، پارچه هايی از موسیقی اصیل افغانستان در یک صفحه به نمایش گذاشته شد و افزون بر آن، هنرمندان اقوام مختلف کشور هنرنمایی نمودند.

نیکلاس کی سفیر بریتانیا در کابل، هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت فرهنگ و هنر در افغانستان عنوان کرده گفت که راه اندازی این برنامه می تواند نزدیکی فرهنگی را میان دو کشور بریتانیا و افغانستان به میان آورد.

 موصوف افزود که این جشنواره، کمک می کند تا افغان ها با فرهنگ های یکدیگر بیشتر آشنا شوند؛ چون هیچ گروه و یا قومی نمی تواند که مردم افغانستان را از هم جدا کند.

وی گفت: «پخش این موسیقی ها نشان دهنده فرهنگ قوی در میان مردمان افغانستان است و من افتخار دارم که سفارت بریتانیا در کابل، تمامی برنامه های موسیقی را در این کشور حمایت می کند.»

درهمین حال محمد رسول باوری معین وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، در این جشنواره گفت که این گونه برنامه های فرهنگی، می تواند به سود فرهنگ هر دو کشور تمام شود.

بانو روشنى يکتن ازهنرمندان افغان که دراين برنامۀ فرهنگى، يک پارچه آهنگ به زبان درى را اجرا کرد، درصحبتى باپژواک، گفت که برگزارى چنين برنامه هاى فرهنگى، نه تنها موسيقى اصيل کشور را زنده نگه ميدارد، بلکه روابط فرهنگى ميان اين دو کشور را تقويت بيشتر مى بخشد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement