خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک پسر هفت ساله در جوزجان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است

یک پسر هفت ساله در جوزجان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است

Oct 03, 2018 - 15:21

شبرغان(پژواک، ١١ ميزان ٩٧): مردی در جوزجان که ادعای تجاوزجنسی بر پسر هفت ساله اش را از سوی یک جوان دارد، می گوید که از دو روز به اینسو به آدرس های مختلف مراجعه کرده؛ اما کسی به صدایش گوش نمی دهد.

عبدالباقی ٥٠ ساله، باشنده اصلی ولسوالی چهاردره ولایت کندز که به دلیل جنگ، خانه و کاشانه اش را ترک کرده و به ولایت جوزجان پناه آورده است، گفت: «دیروز پسرم را برای ترمیم موبایل به شهر فرستاده بودم و او حین عبور از یکی از جاده های شهر، توسط مردی ابتدا ربوده شده و سپس مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.»

به گفته او، این مرد پسرش را پس از تجاوز با چاقو تهدید نموده، پول و موبایلش را از نزدش گرفته است.

موصوف افزود: «دیروز پس از حادثه به ریاست امنیت ملی رفته بودم و آن ها مرا به  مقام ولایت روان کردند، وقتی به ولایت رفتم موضوع را به فردا موکول کردند و امروز به قوماندانی امنیه روانم کردند، ولی اینجا کسی از حال و احوال من نمی پرسد.»

وی که غرض رسیده گی به شکایتش به قومداندانی امنیه آمده بود، گفت: «در کندز افراد مسلح غیرمسئول خواهر و دخترم را به قتل رساندند و من به خاطرحفاظت جان خود و اولادهایم به شبرغان آمدم و اینجا پسرم مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.»

موصوف افزود که اگر به شکایتش رسیده گی نشود، بار رسوایی و بدبختی را برداشته نمی تواند و ناگزیر خود را می کشد.

او خاطر نشان کرد محله اى را که پسرش در آنجا مورد تجاوز قرار گرفته، بلد است و پسرش نیز خانۀ مردی را که بالایش تجاوز کرده است، می داند که در کجا است و از ارگان های امنیتی خواست تا فرد مذکور را بازداشت کنند.

سمونوال حاجی کمال الدین آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، با بی اطلاعی از این قضیه، گفت: «تاکنون این مرد با پسرش نزد ما مراجعه نکرده است، هرگاه این مرد درخواستش را عنوانی قوماندانی امنیه ارایه کند، به قضیه نسبتی اش رسیده گی صورت می گیرد.»

وقتی خبرنگار پژواک از آمر امنیت پرسيد که چرا موجودیت این مرد در زیر درختان مدیریت مبارزه با جرایم جنایی در داخل محوطه قوماندانی امنیه نادیده گرفته شده و به شکایتش از صبح تاکنون رسیده گی صورت نگرفته است؟ گفت: «مدیریت جنایی از فعالترین شعبات قوماندانی امنیه به حساب می آید؛ اما تاکنون کسی به خاطر تجاوز بر طفلی، شکایتی درج این اداره نکرده است.

او خاطر نشان کرد که هرگاه با چنین قضایا سر بخورند، بدون ضیاع وقت به آن رسیده گی می کنند.

با این حال مولوی لطف الله عزیزی والی ولایت جوزجان، به آژانس خبری پژواک گفت: «بعد از آن که اطلاع حاصل کردم که پسر این مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته، به مسئولین ذیربط هدایت دادم تا این قضیه را بررسی نمایند.»

موصوف تصریح نمود که در مراحل ابتدایی کار واضح شده؛ فردی که به این طفل تجاوز کرده معتاد است و تاکنون بازداشت نشده است.

عزیزی خاطر نشان کرد که طرف قضیه، هرکسی که باشد با او مطابق قانون برخورد خواهد شد و نیروهای کشفی- امنیتی در صدد بازداشت او هستند.

وی علاوه کرد که عامل قضیه شناسایی شده و طفل مذکور نیز غرض انجام معاینات لازمه، به صحت عامه فرستاده شده، تا قضیه طور دقیق تر مورد ارزیابی قرار گیرد.

داکتر فرید عزیزی معاون ریاست صحت عامه جوزجان گفت که طفل مذکور دیروز توسط داکتران موظف معاینه شد، پس از انجام معاینات لازمه واضح گردیده که در قسمت مقعد طفل شاریده گی موجود است و معاینات درست تر آن، ایجاب یک مرکز مجهز طبی را می نماید که در ولایت جوزجان موجود نیست.

موصوف گفت: «طفل دوباره به منسوبین مدیریت مبارزه با جرایم جنایی تسلیم داده شد؛ تا دوسیه نسبتی اش مورد غور و بررسی قرار گیرد.

این در حالی است که در ماه حمل سال روان نیز يک طفل سه ساله، توسط یک پسر چهارده ساله در شهر شبرغان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement