خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت "خصوصى سازى" جنگ در افغانستان را رد کرد

حکومت "خصوصى سازى" جنگ در افغانستان را رد کرد

Oct 04, 2018 - 15:25

کابل (پژواک، ١٢ ميزان ٩٧): شوراى امنيت ملى، "خصوصى سازى" جنگ در افغانستان را رد نموده ميگويد که تمامی گزینه های حقوقی را علیه کسانی که در تلاش خصوصی سازی جنگ در افغانستان می باشند، بررسی خواهد کرد.

در اين اواخر، شايعاتی پخش گرديده که گويا حکومت امريکا  ادامۀ جنگ افغانستان را به يک کمپنى خصوصى به نام (بلک واتر) بسپارد و نيروهاى خود را خارج نمايد.

 قبل ازاين نيز رئيس کمپنى خصوصى بلک واتر، دراين مورد چنين  اظهاراتى داشته واز ين کار حمايت نموده بود.

در خبرنامه شوراى امنيت ملى که امروزبه آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راه حفاظت از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، حقوق شهروندان افغان و ارزش های اسلامی، شجاعانه قربانی داده اند و مبارزه می کنند.

منبع افزوده است که در این اواخر، بحث های خصوصی سازی جنگ افغانستان، با هدف افزودن عناصر خارجی و غیر مسئول در جنگ افغانستان، صورت گرفته است.

منبع بابيان اينکه دیدگاه خصوصی سازی جنگ افغانستان، اصلى را که افغان ها خود تعیین کننده آینده خود می باشند، نقض می کند، افزوده است: (نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در چارچوب قوانین کشور، مسئولیت و صلاحیت حفاظت از ارزش های اسلامی، حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مردم را دارند.)

منبع خاطر نشان ساخته است: ( مبارزه با تروریزم به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و با حمایت متحدان بین المللی ما ادامه داشته و خواهد داشت.)

 درادامه خبرنامه گفته شده است که دولت و مردم افغانستان، تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهند داد که مبارزه علیه تروریزم خصوصی و مبدل به یک تجارت سود آور مبدل گردد.

شوراى امنيت ملى گفته است که دولت افغانستان از این بحث های مخرب و متضاد، به هیچ وجه چشم پوشی نخواهد کرد، بلكه به عنوان یک کشور مستقل، ما تمامی گزینه های حقوقی را علیه کسانی که در تلاش خصوصی سازی جنگ در افغانستان می باشند، بررسی خواهد کرد.

منبع  درادامه افزوده است: "حفاظت از ارزش های اسلامی، شهروندان و راه و روش زندگی، مقدم ترين و مقدس ترين وظيفه و مسئولیت دولت این کشور ميباشد. این مسئولیت مقدس، نمی تواند به تجارت سپرده شود. ما اجازه نمی دهیم که ارزش های مبارزۀ ما بخاطر سودجویی، تحقیر گردد."

منبع اضافه کرده است که حکومت افغانستان، در تعهد خود به رهبری مبارزه علیه تروریزم استوار است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement