خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کتاب "شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان" رونمایی شد

کتاب "شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان" رونمایی شد

Oct 08, 2018 - 18:13

کابل (پژواک، ١٦ ميزان ٩٧): کتاب "شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان" که در آن به گونۀ فشرده؛ ولایات، شاروالی ها، ولسوالی ها و روستاهای رسمی کشور ثبت شده اند، رونمايى شد.

اين مطلب، در خبرنامه اى که از سوى مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، بيان شده است.

در خبرنامه افزوده شده است که این کتاب ۴۷۳ صفحه يى، دایره المعارف مختصری است و از سوی اداره ارگان های محلی تدوین و به چاب رسیده است.

بربنیاد تحقیقاتی که در این کتاب صورت گرفته است، در حال حاضر در ۳۴ ولایت کشور ۳۸۷ ولسوالی، ۴۵۵۹۰ روستا و ۱۶۵ شاروالی برحال وجود دارد.

داکتر تیمور شاران معین اداره مستقل ارگان های محلی که در محفل رونمایی کتاب شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت سخن می زد، گفت که در سه دهه گذشته، آمار دقیقی از ادارات محلی افغانستان وجود نداشت و چاپ کتاب "شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان"، در نوع خود یک اقدام بی پیشینه است.

وی افزود که ثبت و تدوین اسناد ادارات محلی، تقویت حکومتداری شهروند محور و شریک سازی اطلاعات به شهروندان، رسانه ها و ادارات دولتی، از اهداف اساسی برای چاپ کتاب شناسنامه مختصر ادارات محلی افغانستان است.

بر اساس معلومات خبرنامه؛ در این کتاب ادارات محلی، ولایات و ولسوالی ها با ذکر نام، پیشینه، درجه، موقعیت، تعداد روستاهای رسمی و مساحت آن مشخص شده است و همچنان اعضاء و هیئت اداری شوراهای ولایتی، والی ها، ولسوال ها و شاروال های برحال سراسر کشور معرفی گردیده اند.

منبع نوشته است که اين کتاب، منبع دقیق و غنی معلومات برای ادارات حکومتی و غیرحکومتی به ویژه وزارتخانه های احیاء و انکشاف دهات، اقتصاد، ادارات احصائیوى، مراکز آموزشی و پژوهشی داخلی و خارجی می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement