خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در سه سال حدود ٤٠٠٠ زن از طریق پروموت شامل برنامه کارآموزی شده ست"

زنان

آرشيف

"در سه سال حدود ٤٠٠٠ زن از طریق پروموت شامل برنامه کارآموزی شده ست"

Oct 10, 2018 - 15:58

کابل (پژواک، ١٨ ميزان ٩٧): از طريق برنامه «زنان در حکومت پروژۀ پروموت» در سه سال نزديک به چهار هزار زن در پنج ولايت شامل برنامه کارآموزى شده و براى بيش از ٣٠٠ تن آنان، زمينه کار مساعد شده است.

برنامه توانمندسازى زنان (پروموت) که به کمک مالى اداره انکشافى ايالات متحدۀ امريکا، در سال ٢٠١٥ ميلادى آغاز و تا ٢٠٢٠ ميلادى ادامه خواهد داشت، شامل برنامه هاى توسعه رهبرى زنان، ترويج، توسعه و تساوى جندر، زنان در اقتصاد و زنان در حکومت مى باشد.

ليلى رحيمى مسئول برنامه هماهنگى بخش کار آموزى  برنامه زنان در حکومت،  امروز در يک نشست خبرى در کابل گفت که هدف از اين برنامه، افزايش تعداد زنان در حکومت از طريق فراهم نمودن فرصت هاى کارى براى پيشرفت مسلکى زنان فارغ التحصيل از مکاتب و يا پوهنتون­ها مى باشد.

وى افزود که از طريق اين برنامه، از سال ٢٠١٥ تا ٢٠١٨ براى بيش از ٣٩٠٠ زن و دختر در ولايات کابل، هرات، بلخ، کندهار و ننگرهار، برنامه کارآموزى شش ماهه در ادارات دولتى و غير دولتى فراهم گرديده است.

او خاطر نشان کرد که از اين جمله ٣١٣ تن در ادارات مختلف استخدام شده اند.

منبع افزود که دوره کار آموزى ختم شده و توقع مى رود که از طريق، برنامه «زنان درحکومت پروژه پروموت» تا سال ٢٠٢٠ براى٧٠  درصد زنان شامل پروژه کارآموزى، کاريابى شود.

به گفته او، از طريق برنامه زنان درحکومت، يک فلم ٤٠ دقيقه يى به منظور جلوگيرى از آزار و اذيت زنان در ادارات دولتى و غيردولتى تهيه شده است.

وى گفت که قرار است اين فلم، در ٢٢ ميزان طى مراسمى به نمايش گذاشته و تسليم کميسيون اصلاحات ادارى و خدمات ملکى شود.

او افزود از کميسيون تقاضا خواهد شد که اين فلم را، براى تمام کارمندان اين کميسيون به نمايش بگذارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement