خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انفجار ماین به موتر معاون والی نامهاد طالبان ١٩ کشته و مجروح برجا گذاشته است

انفجار ماین به موتر معاون والی نامهاد طالبان ١٩ کشته و مجروح برجا گذاشته است

Oct 11, 2018 - 19:58

ميمنه (پژواک ١٩ ميزان ٩٧): منابع محلی در ولایت فاریاب می گویند که بر اثر انفجار یک ماین به موتر معاون والی نامنهاد طالبان در این ولایت، ۱۹ تن به شمول چند فرد ملکی کشته و زخمی شده اند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس به آژانس خبرى پژواک گفت که مخالفین مسلح یک حلقه ماین را با موتر احمد جاوید معاون والی نامنهاد طالبان برای فاریاب انتقال می دادند که در بازار منطقه ناموسی ولسوالی پشتونکوت ماین انفجار کرده است.

وى افزود که علاوه بر حامل ماین سه موتر دیگر حریق گردیده، ۱۰ طالب و پنج فرد ملکی کشته شدند و ۴ طالب دیگر مجروح شدند.

یک متنفذ محل که یک از نزدیکانش در این رویداد جان باخته است، به پژواک گفت که یک موتر نوع فولدر مربوط به معاون والی طالبان غرض ترمیم در دوکان مستری جاوید آمده بود که در آن ماین وجود داشته و هنگام‌ترمیم منفجر گردید.

منبع افزود که در محل رویداد چهار موتر تخریب و آتش گرفت، اینکه چند طالب در بین موترها بود نمی داند، پنج تن به شمول شاگردان مستری جان باختند و ۶ فرد ملکی زخم برداشت و دو دکان نیز طعمه آتش شد.

داکتر ادریس موظف در سرویس عاجل شفاخانه میمنه گفت که دو زخمی ۱۶ تا ۱۸ سال سن داشتند، میخواستند در شفاخانه انتقال دهند که در مسیر راه جان باختند.

اما طالبان مسلح در اين مورد چيزى نه گفته اند.

در همین حال، داکتر ادریس گفت که بر اثر انفجار یک سر گلوله در ولسوالی قیصار دو نو جوان مجروح عصر امروز به شفاخانه انتقال یافته بود که یکی آن جان باخت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement