خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در دشت ارچى کندز ١٠ طالب و ٧ سرباز کشته شده اند

در دشت ارچى کندز ١٠ طالب و ٧ سرباز کشته شده اند

Oct 12, 2018 - 15:50

کندز (پژواک، ٢٠ ميزان ٩٧): مسؤولان امنيتى کندز ميگويند که در حمله طالبان در ولسوالى دشت ارچى اين ولايت ده طالب مسلح و ٧ سرباز کشته شده اند.

نيازمحمد عمرخيل قوماندان امنيه ولسوالى دشت ارچى به آژانس خبرى پژواک که شب گذشته طالبان مسلح بالاى يک بيز اردوى ملى که در منطقه پل مومن قرار دارد، حمله نمودند که در نتيجۀ آن هفت سرباز اردوى ملى کشته و سه تن ديگر شان مجروح شدند.

وى افزود که طالبان از چند استقامت بالاى مقر ولسوالى و قوماندانی امنيه دشت ارچى حملات شان را آغاز کرد که مسؤولين و نيروهاى امنيتى را در اينجا مصروف جنگ کرد و با استفاده از اين فرصت طالبان بالاى بيز ياد شده که دو کيلومتر با تعمير ولسوالى فاصله دارد، حمله کردند.

او علاوه کرد که طالبان هدف داشتند که با تصرف اين بيز تمام تجهيزات و مهمات را با خود ببرند، اما با رسيدن نيروهاى کمکى به محل، طالبان عقب نشينى کردند و هيچ نوع مهمات و سلاح از سوى آنان برده نشده است.

به گفتۀ موصوف، اگر اين بيز سقوط ميکرد، خطر جدى براى ولسوالى خواجه غار ولايت تخار نيز مى بود.

او ميگويد که در اين جنگ بيشتر از ١٠ طالب مسلح نيز کشته شده اند.

از سوى ديگر، يک منبع امنيتى که نمى خواهد نامش فاش شود، به پژواک گفت که در حمله شب گذشته ٩ سرباز اردوى ملى کشته و ٧ تن ديگر شان زخمى شدند و همچنان يک مقدار اسلحه و مهمات نيز بدست طالبان افتاده است.

جان محمد يکتن از باشنده گان بازار ولسوالى دشت ارچى به پژواک گفت که شب گذشته در تمام ساحات ولسوالى درگيرى شديد جريان داشت و مردم تا صبح خواب نکردند.

وى افزود، به مردمى که با ولسوالى و منطقه پل مومن خانه هاى شان نزديک اند، ممکن در جنگ هاى آينده تلفات سنگين برسند، ازينرو بايد عمليات قوى در آنجا آغاز و خط هاى جنگ از ساحه دورتر شود.

پژواک خواست تا نظر فرقه ٢٠ پامير در شمال شرق داشته را داشته باشد، اما با تماس هاى مکرر موفق نشد.

طالبان مسلح هم تا کنون در اين مورد چيزى نه گفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement