خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس جمهور بر بسته بندی معیاری و صادرات تولیدات زراعتی در پروان تاکید کرد

رييس جمهور بر بسته بندی معیاری و صادرات تولیدات زراعتی در پروان تاکید کرد

Oct 15, 2018 - 15:08

کابل (پژواک، ٢٣ ميزان ٩٧): رئيس جمهورغنى  وعدۀ اعمار یک محراب مسجد جامع با تمام امکانات در ولایت پروان را داد و بر بسته بندی معیاری و صادرات تولیدات زراعتی اين ولايت تاکید کرد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور، قبل از ظهر امروز در ولايت پروان با اعضای شورای ولایتی اين ولايت دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار، اعضای شورای ولایتی پروان، پیشنهادات و مشکلات شان را در عرصه های معارف، تحصیلات عالی، اعطای بورسیه ها، انکشاف سرک و بازار بگرام، انکشاف سرک چاریکار، کاریابی برای جوانان، برق برای ولسوالی ها و اعمار یک مسجد جامع، با رئیس جمهور شریک ساختند.

منبع نوشته است که  رئیس جمهور، پس از استماع صحبت های آنان، ضمن ابراز امتنان از حمایت مردم پروان از نیروهای امنیتی و دفاعی، گفت که ولایت پروان از اهمیت خاص برخوردار می باشد، به خصوص اکنون که مراودات تجاری با آسیای میانه افزایش یافته است.

رئیس جمهور، با اشاره به خواست نمایندگان شورای ولایتی در رابطه به اعمار مسجد جامع، گفت که یک محراب مسجد جامع با سبک معماری خاص، با تمام امکانات، در ولایت پروان اعمار می گردد.

همچنان رئیس جمهور غنی بر بسته بندی معیاری و صادرات تولیدات زراعتی تاکید کرده، گفت: (اکنون افغانستان به بازارهای هند، آسیای میانه و اروپا از طریق زمین و هوا دسترسی دارد و محصولات ما باید با معیارهای بلند پروسس، بسته بندی و صادر گردد.

از سوى ديگر، رئيس جمهور در سفرش به ولایت پروان، ضمن دیدار با مسئولین نظامی و امنیتی آن ولایت، گزارش اجراآت آنان را در مورد وضعیت عمومی امنیتی پروان و آمادگی ها برای تامین امنیت انتخابات ولسی جرگه، استماع کرد.

منبع نگاشته است که مسئولین امنیتی ولایت پروان، در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی، دستاوردها و چالش ها به رئیس جمهور معلومات دادند و خاطرنشان کردند که نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در این ولایت، از مورال عالی محاربوی برخورداراند و همواره در دفع و طرد توطئه های دشمن، هماهنگی و تشریک مساعی دارند.

منبع افزوده است که رئیس جمهور غنی پس از استماع گزارش های متذکره، ضمن اینکه از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ستایش کرد و بر مدیریت درست ترافیک در مسیر شاهراه ها، امنیت بگرام، امنیت راه بدیل سالنگ مانند پروان- بامیان و دوشی- بامیان نيز تاکید کرد.

همچنان رئیس جمهور، بر اکمال و تجهیز به موقع نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایت پروان تاکید کرد و به مسئولین امنیتی آن ولایت هدایت داد که با هماهنگی و تشریک مساعی بیشتر، در راستای تامین امنیت روند انتخابات ولسی جرگه، تلاش کنند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement