خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"چهل قريه در دره صوف پايين سمنگان از کنترول طالبان خارج شد"

"چهل قريه در دره صوف پايين سمنگان از کنترول طالبان خارج شد"

Oct 15, 2018 - 13:59

ايبک (پژواک،٢٣ ميزان٩٧): پوليس سمنگان مى گويد که چهل قريه را در دره صوف پايين اين ولايت، از کنترول طالبان خارج نموده و در منطقه همجوار اين قريه­ها، سه پوليس محلى به شمول يک قوماندان آنها و دو طالب مسلح کشته شده اند.

به اساس گزارش آژانس خبرى پژواک، طالبان مسلح در اواخر هفته گذشته، حدود چهل قريه را در ولسوالى دره صوف پايين سمنگان تصرف نموده بودند و پوليس محلى، از اين قريه ها عقب نشينى کرده بود.

اما منیر رحیمی مسئول مطبوعات قوماندانى امنیه ولايت سمنگان گفت که نيروهاى دولتى، شب گذشته سى قريه را در منطقه مقصود و بيش از ده قريه را در منطقه زيرکى ولسوالى دره صوف پايين تحت کنترول درآورده و زمينه براى انتخابات در اين مناطق مساعد شده است.   

او افزود که دوباره پوسته هاى پوليس محلى در اين مناطق ايجاد شده است.  

اما موصوف گفت که طالبان مسلح، شب گذشته درمنطقه تيوتاش ولسوالى درۀ صوف بالاى اين ولايت که در جوار مناطق يادشده دره صوف پايين قرار دارند، حمله نموده بودند.

به گفته او در اين حمله، سه تن از نيروهاى پوليس محلى به شمول قوماندان آنها محمد اسلم و دو طالب مسلح کشته شده اند.

 اما طالبان مسلح گفته اند که شب گذشته، در ولسوالى درۀ صوف بالا سه پوسته پوليس محلى را تصرف نموده و چهار تن از پوليس محلى به شمول قوماندان آنها کشته و چهار تن ديگر آنان زخمى شده اند.  

مسئولان ولايتى، سقوط سه پوسته به دست طالبان را رد مى کنند.

طالبان در مورد اينکه ٤٠ قريه تحت کنترول نيروهاى دولتى درآمده و همچنان در مورد تلفات طالبان در دره صوف بالا چيزى نگفته اند. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan