خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی کجران دایکندی به نیروهای امنیتی افغان تلفات وارد شده است

در ولسوالی کجران دایکندی به نیروهای امنیتی افغان تلفات وارد شده است

Oct 16, 2018 - 18:16

نیلی(پژواک، ٢٤ ميزان ٩٧): مسئولان امنیتی دایکندی می گویند که در حمله مخالفين مسلح بالای پوسته های پولیس ملی در ولسوالی کجران این ولایت، ده تن از نیروهای امنیتی کشته و شش تن دیگر آنان زخمی شده اند.

غلام سخی غفوری قوماندان امنیه دایکندی، به آژانس خبری پژواک گفت که حوالی ساعت یک شب گذشته گروه طالبان  حملات تهاجمی را بالای قرارگاه های پولیس ملی دایکندی در ولسوالی کجران آغاز نمودندکه در نتیجه ٨ پولیس ملی و دو  تن از نیروهای خیزش مردمی کشته شدند و همچنان شش تن دیگر زخمی شدند.

موصوف افزود که در این درگیری چهار قرارگاه پولیس دایکندی به دست طالبان سقوط کرد، اما دوباره به کنترول نیروهای امنیتی در آمد.

وی علاوه نمود که حدود ۵۰۰ تن از گروه طالبان از ولایت های ناامن ارزگان و هلمند به هدف سقوط ولسوالی کجران تجمع نموده بودند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شدند و از مجبوریت حوالی ساعت ٤:٠٠ بامداد عقب نشینی کردند.

به گفته او، پس از این درگیری حدود یک هزار تن از باشنده گان ولسوالی کجران برای دفاع از مناطق شان در کنار نیروهای امنیتی ایستاد شدند.

موصوف افزود: «گروه طالبان با حملات شان در ولسوالی های کجران و پاتو در تلاش اند که مانع برگزاری انتخابات شوند، اما نیروهای امنیتی آمادگی کامل را برای تامین امنیت انتخابات و مبارزه با تهاجمات دشمن دارند.»

در عین حال، درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان هم سرحد با ولسوالی پاتو دایکندی نیز جریان دارد که این مسئله نگرانی های شدید را میان باشنده های پاتوی از حمله احتمالی گروه طالبان به این ولسوالی به وجود آورده است.

برخی منابع هم می گویند که ولسوالی گیزاب در خطر سقوط به دست طالبان قرار دارد.

طالبان مسلح در مورد حمله به ولسوالی های ولایت دایکندی تا به حال ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement