خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم در واکنش به کشته شدن پولیس شاهراۀ کابل – مزار را مسدود کردند

مردم در واکنش به کشته شدن پولیس شاهراۀ کابل – مزار را مسدود کردند

Oct 17, 2018 - 17:25

پلخمری (پژواک، ۲۵ میزان ۹۷): شماری از باشندگان بغلان در واکنش به کشته شدن هفت پولیس، در مرکز این ولایت، شاهراۀ کابل – مزار را به روی ترافیک مسدود کرده اند.

احمدضیا اندرابی یکتن از اعتراض کنندگان، به تاریخ ۲۵ میزان، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، دیشب در منطقه باغ شمال مربوط مرکز پلخمری، بر پوسته پولیس حمله گروهی انجام داده اند.

نامبرده افزود که طالبان مستقر دراین پوسته، تا صبح مقاومت کردند؛ اماعلاوه کرد: "زمانیکه نیروهای دیگر به کمک آنها عازم منطقه می شوند، انداخت توپ های دیسی صورت می گیرد، که مرمی های آن بر پوسته اصابت می کند و همه سربازان درآن کشته می شوند."

به قول وی، دراین رویداد به شمول درمحمد اندرابی قوماندان پوسته، هفت پولیس کشته شده اند.

نامبرده گفت تازمانیکه والی و قوماندان امنیه، از سمت های شان استعفا ندهند، آنها شاهراۀ کابل – مزار را به روی ترافیک باز نخواهند کرد.

معترضین متذکره تابوت های هفت تن را نیز با خود آورده و درچوک مرکزی شهر پلخمری جايی که راه را مسدود کرده اند، گذاشته اند.

همچنان یکتن از ساکنین منطقه که از انتشار نامش درگزارش ابا ورزید، به پژواک گفت: "ساعت ۱۲ شب درگیری آغاز شد، تا صبح ادامه یافت؛ اما صبحگاه سه انفجار قوی رخ داد، از پوسته خاک بلند شد و پوسته منهدم شد."

ذبیح الله شجاع سخنگوی قوماندانی امنیه بغلان درمورد، به پژواک گفت که طالبان مسلح، دیشب قصد انسداد شاهراۀ کابل – مزار را داشتند، که نیروهای امنیتی مانع این عمل آنها شدند و درگیری بوقوع پیوست.

نامبرده افزود که دردرگیری ذکرشده، چهار پولیس یک پوسته کشته و سه تن دیگرمجروح شده اند.

همچنان عین الدین صیادی رییس صحت عامه بغلان، به پژواک گفت که از رویداد متذکره، چهارکشته و سه مجروح به شفاخانه انتقال داده شده اند.

ازجانب دیگر، طالبان مسلح تاکنون در مورد ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement