خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٥١ درصد رای دهنده گان بامیان را زنان تشکیل می دهند

٥١ درصد رای دهنده گان بامیان را زنان تشکیل می دهند

Oct 17, 2018 - 16:53

بامیان(پژواک، ٢٥ ميزان ٩٧): کميسيون شکایات انتخاباتی در باميان می گوید که در جریان مبارزات انتخاباتی، ١٤ مورد تخلف از نامزدان انتخابات ولسی جرگه در اين ولايت ثبت شده است، که به تمامی آن ها رسیده گی صورت گرفته است.

محمد هادی امیری رییس دفتر ساحوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بامیان، با بیان اینکه نامزدان زن در میان متخلفین نبودند، به آژانس خبری پژواک گفت که یک تعداد از متخلفین، به مدت ٣ تا ۵ روز از مبارزات انتخاباتی محروم و شماری هم، توصیه و یا جریمه نقدی شدند.

در همین حال، عاقله یوسفی مسئول جندر کميسیون مستقل انتخابات درباميان گفت که مشارکت زنان در پروسه انتخابات چشمگیر است و این، نشان دهنده بلند بودن سطح آگاهی زنان دراين ولايت می باشد.

وی افزود که حضور زنان به تناسب مردان، در همه عرصه ها پُررنگ بوده است و زنان تا به حال هیچ گونه خلاف ورزی نکرده اند.

او گفت: «تمام نامزدان به خصوص نامزدان زن، توانستند بدون مشکل، مبارزات انتخاباتی خود را پیش ببرند و هیچ مانعی هم سر راه شان وجود نداشت.»

در عین حال، علی شاه مصباح رییس دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در بامیان، اطمینان داد که انتخابات در بامیان به صورت شفاف برگزار خواهد شد و هیچ مشکل، فرا راه انتخابات تاهنوز وجود ندارد.

وی افزود که در انتخابات قبلی، دوری راه یک مشکل برای رای دهنده پنداشته می شد؛ اما در انتخابات پیش رو با ایجاد ۲۲۰ مرکز، این مشکل حل شده است.

در بامیان ۴۰ تن به شمول ۱۱ زن، برای احراز کرسی ولسی جرگه ثبت نام کرده اند، که تا به حال دو نامزد مرد انصراف داده اند.

بامیان در ولسی جرگه، چهار کرسی سهمیه دارد که یک کرسی سهم زنان می شود.

بر پایه معلومات کمیسیون مستقل انتخابات، ١٦٧ هزار تن برای مشارکت در انتخابات ثبت نام کرده اند که ٥١ درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement