خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"افزايش ناظرين روند رايدهی را به تعليق درآورده است"

"افزايش ناظرين روند رايدهی را به تعليق درآورده است"

Oct 20, 2018 - 17:44

کابل (پژواک، ۲۸ميزان۹۷): برخی باشندگان کابل می گويند که در بسا مراکز رايدهی، نسبت به رايدهندگان رقم ناظرين بيشتر است، که در برابر روند انتخابات مانع و مشکل ايجاد کرده اند.

برای ۳۳ کرسی ولسی جرگه، از ولايت کابل ۸۰۴ تن ثبت نام کرده اند، گفتنی است که هر نامزد در مراکز رايدهی برای نظارت، يک- يک ناظر را استخدام کرده است.

برخی باشندگان کابل می گويند که حضور اين رقم ناظرين، روند رايدهی را با مشکل مواجه نموده است.

محمد زمان باشنده ناحيه سوم شهرکابل، به آژانس خبری پژواک گفت: "ازدحادم خيلی زياد است، بعد از سه ساعت انتظار توانستم که برای کانديد موردعلاقه خود رای دهم."

به قول موصوف، در مراکز رايدهی ازدحادم بيشتر از سوی ناظرين نامزدان ايجاد شده است، در برخی موارد رقم ناظرين نسبت به رايدهندگان بيشتر می باشد.

وی علاوه کرد که اگر ناظرين نامزدان، به کارمندان کميسيون مستقل انتخابات فرصت دهند؛ در کنار عدم ضياع وقت، روند رای دهی آسان خواهد شد.

زينت محمدی يکتن از رای دهندگان ديگر ولايت کابل نيز از  ازدياد  رقم  ناظرين شکايت کرد.

نامبرده که در مرکز ليسه سيد الشهدا رای می داد، به آژانس خبری پژواک گفت که عامل تاخير در بسا مراکز  رايدهی، افزايش حضور ناظرين می باشد.

محمدی ابراز اميدواری کرد که ناظرين بايد ازدحادم ايجاد نکنند و به مردم اجازه دهند تا بدون تکليف رای خود  را  استعمال کنند.

عبدالقدير پکتين باشنده ناحيه يازدهم شهرکابل، ياددهانی کرد که به سبب ازياد تعداد ناظرين در شمار زياد مراکز، روند رای دهی به وقت معين آغاز نشد.

محمد ثواب باشنده خوشحال خان کابل، به پژواک گفت: "ناظران در مراکز رايدهی ازدحام ايجاد کرده است و خود ديدم  که برخی آنها برای رايدهندگان مزاحمت می کنند."

به قول موصوف،  برخی ناظرين از رای دهندگان می خواهند تا به کانديد مورد علاقه آنان رای دهند.

علاوه بر کابل، باشندگان چند ولايت ديگر نير از ازدياد ناظرين شاکی اند.

يکتن از فعالان مدنی در ولايت بدخشان، به آژانس خبری پژواک گفت که موجوديت ۲۰ ناظر در هر محل، سبب شده تا کارمندان کميسيون انتخابات، امور شان را به روال عادی به پيش نبرند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement