خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در فهرست برخی مراکز اسامی رایدهندگان موجود نیست

در فهرست برخی مراکز اسامی رایدهندگان موجود نیست

Oct 20, 2018 - 16:29

کابل (پژواک، ۲۸ میزان۹۷): یافته های آژانس خبری پژواک نشان می دهد که در یک تعداد مراکز رایدهی، در برخی لیست ها نام رایدهندگان موجود نیست و در برخی فهرست، اشتباهات املایی وجود دارد.

رحیم خوشحال خبرنگار پژواک گفت که اکثر رايدهندگان درجريان چک کردن اسامی شان، در مرکز این ولايت، برخی فهرست رایدهندگان ثبت شده را به دست آورده اند< که اسامی بسا افراد درآن غلط تحریر شده است.

خوشحال افزود که اکثر رایدهندگان درجريان چک کردن اسامی شان، از رای دادن بی بهره می شوند.

 موصوف علاوه کرد: "زمانیکه موظفین کميسیون انتخابات، تذکره و لیست را چک می کنند، نام های برخی افراد نادرست نگاشته شده است."

از جانب دیگر، ابراهیم رحيمی خبرنگار پژواک گفت که در برخی مراکز رايدهی، اسامی یک تعداد رایدهندگان در ليست ها موجود نیست.

عبدالحميد باشنده ولسوالی نادعلی هلمند، به خبرنگار محلی پژواک گفت که در شماری از لیست های رایدهندگان، افزون بر اشتباهات املایی، اسامی افراد ثبت شده نیز موجود نیست.

موصوف گفت: "در مرکز رایدهی لوی باغ، بر تذکره ام استیکر نصب کردند، اکنون در فهرست نام من نیست؛ بنا براین رای داده نتوانستم."

ثمرگل یکتن از ناظرین در لیسه عبدالغفور وردک واقع احمدشاه بابا مینه کابل، به پژواک گفت که نام برخی رایدهندگان در فهرست وجود ندارد.

نامبرده علاوه کرد: "برخی رایدهندگان می گویند که درهمین مرکز ثبت نام شده، اکنون اسامی شان در فهرست نیست، من شمار زیاد افراد را مشاهده کردم که بدون رای دادن به منازل شان برگشتند."

هادی غفاری خبرنگار پژواک در بامیان گفت که در مرکز تعليم و تربیه مربوط مرکز بامیان، بيش از ششصد تن ثبت نام کرده بودند؛ اما نزدیک به صد تن در ليست شامل اند.

عبدالبدیع صیاد رییس کمېسیون مستقل انتخابات، ساعت ١٢:٤٠ بعد از چاشت امروز گفت به مراکزى که فهرست رایدهندگان نرسيده، به زودی انتقال خواهد شد.

 موصوف تایید کرد که در برخی مراکز کابل، به اساس حروف ليست های شماری رایدهندگان نرسیده اند؛ اما به قول موصوف، این مشکل زودتر رفع خواهد شد.

نامبرده نیز یاددهانی کرد درصورتیکه برخی افراد از رای دادن محروم شوند، به اساس فیصله کميسیون، فردا (۲۹ میزان) نیز انتخابات برگزار خواهد شد.

صیاد، پیرامون اشتباهات املایی ممکنه در فهرست ها ابراز نظر نکرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement