خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعمیر یک مکتب نسوان در شهر میمنه به بهره برداری سپرده شد

تعمیر یک مکتب نسوان در شهر میمنه به بهره برداری سپرده شد

Oct 22, 2018 - 20:19

میمنه (پژواک،۳۰میزان۹۷): تعمیر يک مکتب به هزینه ۱۶٨هزار دالر به کمک کشور ناروی در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب ساخته شده است، امروز به بهره برداری سپرده شد.

نقیب الله فایق والی فاریاب در مراسمى که به همين مناسبت برگزار شده بود و از کمک های کشور شاهی ناروی ابراز قدردانی کرده، گفت که این مکتب متوسطه نسوان در قریه چغاتک در شمال شهر میمنه موقعیت دارد.

وى افزود که دولت مرکزی و اداره محلی فاریاب تلاش می کنند تا دروازه های مکاتب در تمام ساحات این ولایت باز باشد و برای فرزندان جامعه خدمات تعلیمی و تحصیلی به شکل درست صورت گیرد تا از نعمت سواد محروم نشوند.

انجینر محمد سلیم کوهی مسوول موسسه دارت در فاریاب می گوید که تعمیر مکتب متوسطه نسوان چغاتک به هزینۀ ۱۶۸هزار دالر از کمک کشور شاهی ناروی ساخته شده است.

وی تصریح کرد که این تعمیر دارای یک اتاق اداری، ۶ صنف درسی، اتاق محافظ، ۷ غرفه تشناب، چاه عمیق و دیوار احاطه می باشد که در ۱۴ ماه به اتمام رسیده است

در اخیر سرمعلم مکتب متوسطه نسوان چغاتک می گوید که در این مکتب بیشتر از ۲۰۰ دختر مصروف آموزش می باشند که قبلاً به دلیل نبود تعمیر مناسب در تعمیر مکتب ذکور مصروف تعلیم بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement