خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منبع: ملا برادر از زندان پاکستان به مهمانخانه نظامی انتقال شده است

منبع: ملا برادر از زندان پاکستان به مهمانخانه نظامی انتقال شده است

Oct 22, 2018 - 19:18

کابل (پژواک، ۳۰ میزان ۹۷): در مورد آزاد شدن ملا عبدالغنی برادر، مقام بلندپایه پیشین طالبان مسلح از زندان پاکستان، گزارش های های ضد و نقیض پخش شده اند.

برخی منابع می گویند که نامبرده رها شده و با خانواده اش پیوسته است؛ اما منابع دیگر نزدیک به طالبان گمانه زنی می کنند که نامبرده از کدام زندان اسلام آباد رها شده و به مهمانخانه نظامی شهر کراچی انتقال شده است.

ملا عبدالغنی برادر که از مؤسسین طالبان محسوب می شود، در سال ۲۰۱۰ میلادی، هنگام از سوی پاکستان در شهر کراچی بازداشت شده که معاون اين گروه بود.

رسانه های پاکستان به تاریخ ۳۰ خبر داده که ملابرادر، به اساس تلاش ها و خواست کشور قطر رها شده است.

روزنامه پاکستانی موسوم به (دی نیوزThe News ( نگاشته است که معاون نخست وزیر قطر که وزیر امورخارجه نیز است، چند روز پیش به اسلام آباد سفر نمود و سه روز با مسؤولین محلی ملاقات کرد.

منبع علاوه نموده است، از این که دفتر سیاسی طالبان در قطر فعال است و با کشور قطر روابط تنگا تنگ دارند؛ امکان زیاد وجود دارد که به خواست این دفتر، قطر این کار را انجام داده باشد.

از جانب دیگر، منابع نزدیک به طالبان در پاکستان به پژواک گفته اند که ملابرادر از زندان رها و در یک مهمانخانه استخبارات در شهر کراچی انتقال شده است.

منبع علاوه نموده است که اکنون اعضای خانواده، اقارب و دوستان اش با وی با آسانی دیدار کرده می توانند.

یک منبع دیگر به پژواک گفت که ملابرادر آزاد شده، اما استخبارات به خانواده اش شرط گذاشته که این موضوع باید ده روز افشا نشود.

شایان ذکر است که در سال ۱۳۹۲ هم گزارشات  مبنی بر رها شدن ملابرادر انتشار یافته بود که آن وقت توسط حکومت افغانستان و شورای صلح نیز تایید شد، اما سپس معلوم شد که آزاد نشده است.

حکومت افغانستان، طی چند سال گذشته بارها از پاکستان خواست تا ملابرادر را رها سازد، اما این تقاضا پذيرفته نشد.

ملا عبدالغنی برادر، باشنده ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان می باشد و به قوم پوپلزایی منسوب است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement