خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی دوشی درخواست برگزاری دوباره انتخابات مطرح شد

در ولسوالی دوشی درخواست برگزاری دوباره انتخابات مطرح شد

Oct 23, 2018 - 19:10

پلخمری (پژواک، اول عقرب ٩٧): صدها باشنده ولسوالی دوشی ولایت بغلان، از حکومت خواستند که برای برگزاری انتخابات دوباره در این ولسوالی، زمینه را مساعد سازد.

صدها باشندگان ولسوالی دوشی، برای انتقاد بر کمیسیون مستقل انتخابات، به مقام ولایت رفته بودند.

ارباب عبدالوهاب شینواری از جمع اعتراض کنندگان گفت که ١٣ هزار باشندۀ این ولسوالی برای رای دهی ثبت نام کرده بودند؛ اما از اثر تهدیدات امنیتی بیشتر آز آنان رای نداده اند.

او افزود: "رای دادن حق ما است، به هر طریق که ممکن باشد مسئولین باید برای ما زمنیه رای دهی را مساعد سازد."

حاجی عبدالغیور صافی اعتراض کنندۀ دیگر، بر نیروهای افغان اعتراض کرد که در روز برگزاری انتخابات برای تامین امنیت تلاش لازم را انجام نداده اند.

موصوف گفت: "در منطقۀ کیله گی ولسوالی دوشی به اندازه اى که نیروهای امنیتی فیر میکردند تهدید امنیتی وجود نداشت؛ زیرا افراد مسلح نبود و نیروهای امنیتی فیر میکردند."

برخی اعتراض کنندگان دیگر نیز اظهارات مشابه داشتند و هشدار دادند که اگر خواست آنها پذیرفته نشود، شاهراه کابل_بغلان را به روی ترافیک مسدود خواهند کرد.

همچنان عبدالحی نعمتی والی بغلان نیز گفت که تعداد زیادی از باشندگان این ولایت، از رای دهی محروم ماندند.

وی افزود: "اگر قانون اجازه میدهد کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات دوباره زمینه سازی کند."

مل پاسوال اکرام الدین سریع قوماندان امنیۀ بغلان در این مورد گفت که بغلان، در روز انتخابات از تمام ولایت های کشور ناامن بود؛ زیرا طالبان بالای آن حملات بیشتر انجام داده اند.

موصوف افزود: "ما به طور قصدی کدام منطقه را ناامن نساخته ایم، در منطقۀ کیله گی هشت مراکز رای دهی زیر تهدیدات امنیتی بلند قرار داشت؛ از این لحاظ در روز دوم نیز غیر فعال ماند."

سریع گفت که اگر کمیسیون مستقل انتخابات برای مردم، این مراکز رای دهی را دوباره باز میکند، آنها برای تامین امنیت شان حاضر اند.

عبدالقاهر وهاب رییس کمیسیون مستقل انتخابات در بغلان، در این مورد به آژانس خبری پژواک گفت که برای برگزاری انتخابات یک روز است؛ اما در این محل در دو روز برگزارشد.

وهاب افزود که مشکلات اعتراض کنندگان را با کمیسیون مستقل انتخابات شریک خواهد کرد که برایش راه حل پیدا کند.

 قابل یادآوری است که در تمام ولایت بغلان، ۱۹۹ مرکز رای دهی موجود بود که از اثر تهدیدات امنیتی بلند، در روز انتخابات ۲۲ مراکز بسته بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement