خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان ۱۲۵ معلم و کارمند مدیریت معارف را در غزنی بازداشت کرده اند

طالبان ۱۲۵ معلم و کارمند مدیریت معارف را در غزنی بازداشت کرده اند

Oct 23, 2018 - 17:59

شهر غزنى (پژواک، عقرب اول ٩٧): شماری از باشندگان ولایت غزنی میگویند که طالبان مسلح، ۱۲۵ معلم و کارمند مدیریت معارف را بازداشت کرده اند.

نادرخان گیرووال عضو سابق شورای ولایتی غزنی، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که تمام معلمین و کارمندان مدیریت معارف ولسوالی گیرو، از سوی طالبان بازداشت شده اند.

وی افزود: "طالبان چندین بار به معلمین گفته بودند که از طریق بانک معاش نگیرند، از طریق معتمد بگیرند تا طالبان نیز سهم خود را به دست بیاورند؛ اما آنها این کار را نکردند؛ بناءً طالبان از دو روز بدینسو تمام معلمین و کارمندان مدیریت معارف را دستگیر کرده اند."

بر اساس معلومات موصوف، طالبان به شمول معلمین، ۱۲۵ کارمند مدیریت معارف را بازداشت نموده و در مکان های مختلف آنها را زندانی کرده اند.

امان الله کامرانی معاون شورای ولایتی غزنی نیز گفت که از دو روز بدینسو، معلمین و کارمندان معارف، پيش طالبان زندانی استند.

او گفت که برای رهایی این افراد تلاش میکنند.

نعمت الله باشندۀ این ولسوالی نیز به آژانس خبری پژواک گفت: "تمام معلمین از سوی طالبان بازداشت شده اند، دو روز میشود که مکاتب را به روی متعلمین بسته اند."

اما محمد عارف نوری سخنگوی والی غزنی به پژواک گفت که طالبان معلمین را رها کرده اند.

او افزود: "۱۶۰ تن اساتید و کارمندان را برده بودند، برای شان گفته اند که پس از این از طریق بانک معاش نگیرید و مثل قبل معتمد باید برای تان معاش بیاورد؛ بعد آنها را پس آزاد کرده اند."

نوری افزود که طالبان میخواهند از این طریق معلمین خیالی خود را در جمع اساتید مقرر نمایند.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان میگوید که در این مورد، بررسی میکند و پس از تحقیقات به رسانه ها جواب خواهد داد.

قابل یادآوری است که در تمام غزنی، حدود شش صد مکتب وجود دارد که اضافه تر از ۵۰۰ هزار متعلم از سوی حدود ۸ هزار معلم آموزش می بینند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement