خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تیفا از یک مرکز رای دهی قلمی را به دست آورده که رنگ آن با حرارت پاک می شود

تیفا از یک مرکز رای دهی قلمی را به دست آورده که رنگ آن با حرارت پاک می شود

Oct 28, 2018 - 17:51

کابل (پژواک، ۶ عقرب ۹۷): تیفا در جریان نظارت از برگزاری انتخابات ولسی جرگه، از یکی از مراکز رای دهی در سروبی کابل، قلمی را به دست آورده که رنگ آن، توسط حرارت از روی کاغذ پاک می شود.

محمد نعیم ایوب زاده رییس بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (تیفا)، این مطلب را امروز در یک نشست خبری که پیرامون «یافته های نظارتی این نهاد از انتخابات ولسی جرگه» در کابل تدویر یافته بود، ابراز نمود.

موصوف افزود که این قلم را ناظر این نهاد، از یکی از مراکز رای دهی از ولسوالی سروبی کابل به دست آورده است، که شکل آن از سایر قلم ها متفاوت می باشد.

وی، چگونگی پاک شدن رنگ این قلم را از روی کاغذ عملاً در برابر رسانه ها پس از امضا روی یک کاغذ، با روشن کردن سگرت لایتر نشان داد و دیده شد که رنگ کاملاً از کاغذ پاک شد.

او گفت: «ناظر یکی از کاندیدان، به همکار ناظر ما بدون اینکه نام کاندید را بگیرد، گفته است که این قلم از ناظرین یکی از کاندیدان است.»

رییس دفتر تیفا علاوه کرد احتمال می رود که از این قلم، در مراکز دیگر هم استفاده شده باشد.

موصوف افزود که حضور رسانه ها و  ناظرین در انتخابات ولسی جرگه، باعث شده است که خیلی از افشاگری ها صورت بگیرد و جلو بسیاری از تقلبات، تخلفات، تخطی ها، چالش ها و بی نظمی ها گرفته شود.

با اين حال عبدالعزيز ابراهيمى معاون سخنگوى کميسيون مستقل انتخابات، به پژواک گفت که تاکنون اين موضوع رسما با کميسيون شريک نشده است.

وى ازمسئولان اين نهاد ناظرانتخابات خواست درصورتيکه اسناد موثق در زمينه در اختيار داشته باشند، آن را با کميسيون شکايات انتخاباتى شريک نمايند تا موضوع جدا پيگيرى شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement