خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اجساد قربانيان سقوط هليکوپتر در فراه تاکنون از محل رويداد انتقال داده نشده است"

"اجساد قربانيان سقوط هليکوپتر در فراه تاکنون از محل رويداد انتقال داده نشده است"

Nov 01, 2018 - 11:53

فراه (پژواک،۱۰ عقرب۹۷): منابع محلى در فراه ميگويند که اجساد قربانیان سقوط هلیکوپتر در آن ولايت، با گذشت ٢٤ ساعت هنوزهم به دليل تهديدات امنيتى، از محل رويداد به مرکز فراه انتقال داده نشده اند.

روزگذشته در سقوط يک هلیکوپتر اردوى ملى در ولسوالى خاکسفيد فراه، ٢٥ تن به شمول رييس و يک عضو شوراى ولايتى و يک جنرال اردو، جان باختند.

شمارى از منابع محلى و باشندگان فراه، با اظهار نگرانى گفته اند که اجساد قربانيان رويداد روزگذشته که در منطقه جمال غازی میان ولسوالی اناردرۀ فراه و شیندند هرات  رخ داد، از دیروز تا به حال  درمحل رويداد باقى مانده  و نيروهای امنیتی  بخاطر تهدیدات امنیتی نتوانسته اند اجساد را به مرکز فراه و یا ولسوالی اناردره انتقال دهند.

حمیدالله از باشنده هاى شهر فراه که پدرش را در حادثه خونین روز گذشته از دست داده، در صحبت با آژانس خبری پژواک؛ حکومت را در انتقال اجساد قربانیان روز گذشته ناکام خواند. 

به گفتۀ این جوان، پدرش کارمند ریاست حج و اوقاف فراه بود و بخاطرانجام کار رسمى به کابل ميرفت .

در همین حال نورالحق خالقی سخنگوی لوای دوم اردوی ملی در فراه، ضمن تایید این خبر به پژواک گفت: "از دیروز تا حال ما در صدد انتقال اجساد هستیم؛ اما تهدیدات امنیتی در ساحه متذکره زیاد است و ساحه کاملا تحت کنترول طالبان است؛ بناءً مانع رفتن نیروهای امنیتی شده است."

به گفته سخنگوی لوای اردوى ملی فراه؛ صبح امروز قوماندان لوا، درنشستى با والی این ولایت و شماری از موسفیدان ولسوالی اناردره، تصميم گرفتند که با پا درمیانی موسفیدان محل، اجساد را توسط صلیب سرخ به مرکز ولايت فراه انتقال دهند.

گفتنی است که ساعت ۹:۱۰ دقیقه روز قبل، یک چرخبال اردوی ملی، در حادثه اى که اصابت با کوه خوانده میشود، در منطقه جمال غازی میان ولسوالی اناردره فراه و ولسوالی شیندند هرات سقوط کرد، که تمامی ۲۵ تن سرنشین آن، بشمول فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه، جمیله امینی عضو شورا و بریدجنرال نعمت الله خلیل معاون قل اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور، در آن جان باختند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement