خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در هفت ولسوالی ننگرهار در برابر تطبیق واکسین پولیو موانع امنیتی قرار دارد

در هفت ولسوالی ننگرهار در برابر تطبیق واکسین پولیو موانع امنیتی قرار دارد

Nov 05, 2018 - 19:07

جلال آباد (پژواک، ۱۴عقرب ۹۷): مسئولین ریاست صحت عامه ننگرهار می گویند که در هفت ولسوالی این ولایت، در برابر تطبیق واکسین پولیو موانع امنیتی وجود دارد و قرار است که ۲۰ هزارطفل، از تطبیق واکسین محروم شوند.

کمپاین تطبیق واکسین پولیو، امروز(۱۴عقرب) دراین ولایت آغازشد که دراین جریان، به حدود ۸۰۰ هزارطفل، دو قطره واکسین فلج تطبیق خواهد شد.

داکترنجیب الله کاموال رییس صحت عامه ننگرهار، در مراسم آغازکمپاین گفت که درجریان کمپاین سه روزه تطبيق واکسین پولیو، در ولایت های ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان، ۱،۱ میلیون طفل زیر پنج سال واکسین خواهند شد.

موصوف افزود که ازجمع اطفال متذکره ۷۰۰ و ۶۶ هزار طفل در ولایت ننگرهار؛ اما هنوز هم به سطح زون، ۳۵ هزار؛ و در ننگرهار بیش از ۲۰۰۰ هزار طفل از واکسین محروم می شوند.

رییس صحت عامه گفت در هفت ولسوالی این ولایت، در برابر تطبیق واکسین پولیو تهدیدها موجود است و کارمندان صحی، نمی توانند تا غرض تطبیق واکسین به مناطق دوردست بروند.

موصوف افزود: "وزیرو تنگی ولسوالی خوگیانی، پنکزی مربوط ولسوالی پچیرآگام، وچ کوت ولسوالی اچين، مناطق اوغز و پاپین ولسوالی هسکه مینه، دوه خولی نازیان مربوط ولسوالی نازیان و مناطق رینا و پارچاو ولسوالی لعلپور، مناطقي اند که همکاران ما به سبب ترس، به آنجا رفته نمی توانند."

مولوی گل نبی عالم دینی و مسئول مساجد ریاست حج و اوقاف ننگرهار، در مراسم گشایش کمپاین متذکره گفت که واکسین پولیو، از دیدگاه اسلام روا و حلال است و به همه خانواده ها توصیه کرد تا اطفال شان را واکسین کنند.

موصوف گفت که به همه ملاامامان مساجد در ولسوالی ها، با ارسال مکتوب ويژه توصیه کرده تا درجریان کمپاین، با واکسیناتوران کمک کنند و مردم را برای واکسین اطفال شان ترغیب نمایند.

 درعین حال، عبدالحکیم شيرزاد رییس کار و امور اجتماعی ننگرهار، بر خانواده ها صدا کرد تا اطفال شان را در برابر پولیو واکسین کنند؛ زیرا به قول وی، حفاظت از صحت اطفال ضمن حکومت وظیفه خانواده ها نیز می باشد.

قابل ذکراست که در جریان امسال، به سطح کشور۱۶ واقعه مثبت پولیو ثبت شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement