خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فعالان مدنى: وضعیت ولسوالی چهارسده غور نگران کننده است

فعالان مدنى: وضعیت ولسوالی چهارسده غور نگران کننده است

Nov 08, 2018 - 18:22

فيروزکوه (پژوک، ١٧ عقرب ٩٧): فعالان مدنی غور از محاصره بودن ولسوالی چهارسده این ولایت نگران هستند.

احمد شاه موحد يکتن از فعالين مدنى غور به آژانس خبرى پژواک گفت که از یک ماه به اینسو طالبانِ از ولایت های فاریاب، سرپل، بادغیس که همجوار با ولسوالی چهارسده غور هستند، سرازیر شده اند و قصد دارند که این ولسوالی را به تصرف شان در آورند و از چندین روز به اینسو این گروه پیشروی های نیز داشته اند.

وى افزود که به گفتۀ منابع محلی از آن ولسوالی هم اکنون در دو کیلو متری تعمیر ولسوالی چهارسده در یک مکتب و شفاخانه جابجا شده اند که این موضوع براى شان نگران کننده است.

او علاوه کرد که از یک ماه میشود جنگ شدید بالای ولسوالی چهارسده جریان دارد و بارها سربازان و مردم صدا زده اند، اما دولت تا هنوز هیچ اقدام را نکرده است.

به گفتۀ موصوف، آنان امیدوار هستند که برای نابودی این گروه عملیات راه اندازی شود.

محمد قاسم صدیقی نيز يکتن از فعالين مدنى ميگويد: "وضعیت ولسوالی چهارسده نگران کننده است، هر شب و هر روز نگران هستیم که سقوط نکند و از سوی هم شنیده میشه که نیروهای امنیتی نان و تجهیزات ندارند، باید دولت طیاره ها را بلند کند و لانه های دشمن را از بین ببرد."

فعالين مدنى ميگويند که دولت باید هرچه زودتر عملیات زمینی و هوايی را براى سرکوبِ طالبان را در این ولسوالی راه‌اندازی کند.

اما عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می‌گوید که حکومت محلی موضوع جنگ چهارسده را با اداره مرکزی در جریان قرار داده است و رئیس جمهور نیز به وزارت‌های دفاع و داخله دستور داده تا در زمینه توجه جدی نمایند.

وى گفت: "جنگ به هر نقطه افغانستان جریان دارد، در چهارسده نیز جنگ است، ما موضوع را ازطریق ویدیو کنفرانس و تماس های تيليفونی با مرکز جریان قرار دادیم، شما شاهد هستید که رئیس جمهور دستور داده به وزارت داخله و دفاع که این دشمنان را نابود کنند."

این درحالیست که روز گذشته  وضعیت امنیتی ولسوالی چهارسده غور در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور مورد بحث قرار گرفته است.

به نقل از خبرنامه ارگ در جلسه به مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی هدایت داده شده تا اقدامات عاجل و به موقع را برای رفع تهدیدات و تامین امنیت در این ولسوالی انجام دهند.

در جلسه از همکاری مردم با نیروهای امنیتی ستایش شده و ماموریت حمایت قاطع نیز از حمایت های هوایی اطمینان داده است.

در همین حال، چاشت امروز لوی درستیز وزارت دفاع و معین ارشد امنیتی برای تامین امنیت ولسوالی چهارسده غور وارد شهر فیروزکوه مرکز این ولایت شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement