خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"روسیه در راستای مذاکرات مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان کمک می کند"

"روسیه در راستای مذاکرات مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان کمک می کند"

Nov 09, 2018 - 16:50

کابل (پژواک، ١٨ عقرب ٩٧): رييس هیئت شورای عالی صلح افغانستان، در مذاکرات مسکو برای افغانستان مى گويد    روسیه وعده کرده است که برای برگزاری مذاکرات مستقیم بین گروه طالبان و دولت افغانستان کمک خواهد کرد.

نشست مسکو برای صلح افغانستان امروز جمعه با اشتراک نمایندگان شورای عالی صلح افغانستان، گروه طالبان و کشورهای هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، چین، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و ایالات متحده در هوتل پریزدینت مسکو برگزار شد.

به اساس گزارش ها، حاجی دین محمد رئیس هیئت شورای عالی صلح افغانستان، ضمن بيان اين مطلب به خبرنگاران گفت مقام های روسی گفته اند در آیندۀ نزدیک تلاش خواهند کرد که این موضوع را در چارچوب گفتگوهاى صلح مسکو ارتقا دهند.

رئیس شورای عالی صلح افغانستان گفته است: «این پیشنهاد خوب است و باید مردم افغانستان آینده شان را خودشان تعیین کنند و کشورهای همسایه نمی خواهند مداخله کنند و تنها فضايی ایجاد می کنند تا ما بتوانیم به راحتی بدون شرط ها گفتگو کنیم.»

دین محمد گفته است که از نتایج نشست مسکو در افغانستان راضی است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در آغاز نشست مسکو گفته است که «گروه تروریستی» تلاش می کند تا افغانستان را پایگاهش در آسیای مرکزی سازد.

لاوروف همچنان در سخنرانی امروزش گفته است که افغانستان، نباید به میدان جنگ کشورهای دیگر تبدیل شود.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement