خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شب گذشته در شهر فراه ٨ پوليس و ٧ طالب مسلح کشته شده اند

شب گذشته در شهر فراه ٨ پوليس و ٧ طالب مسلح کشته شده اند

Nov 09, 2018 - 11:07

فراه (پژواک، ۱۸عقرب۹۷): يک عضو شوراى ولايتى مى گويد که شب گذشته در حملات طالبان بر پنج استقامت شهر فراه، یک پوسته پولیس به دست طالبان سقوط نموده و پانزده تن از دو طرف کشته شده اند. 

حاجی خیرمحمد نورزی معاون شورای ولایتی فراه، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان می خواستند شهر فراه را تصرف کنند؛ اما موفق نشدند.

او در مورد تلفات اين درگيرى ها گفت: «پوسته باغ معلم پایگل در مربوطات رج در حومۀ مرکز فراه، در شروع جنگ، بعد از ده دقیقه سقوط کرد، هفت پولیس در آن کشته شده و تمامی سلاح و مهمات پوسته را نیز طالبان با خود برده اند.»

همچنان به گفته وى، درحمله طياره بى سرنشين، در منطقه شيخ آباد ناحيه اول شهر فراه، هفت تن از مخالفين مسلح کشته شده و موتر نوع سراچۀ آنها نيز از بين رفته است.

نورزی افزود که دیشب یک افسر قطعات خاص در ناحیه اول اين شهر، در درگیری با طالبان کشته و چند تن از نيروهاى دولتى زخمى شده اند.

قابل یادآوری است که شدیدترین درگیری، شب گذشته در فاصله هشت صد متری مقام ولایت فراه و منزل والی این ولایت به وقوع پیوسته است.

پژواک تلاش کرد در مورد با مسئولين ولايتى گفتگو نمايد؛ اما تماس با آنها برقرار نشد. 

قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان، با رد تلفات افراد شان در اين درگيرى ها گفت که طالبان شب گذشته، يک پوسته را تصرف کرده و هفت پوليس را کشته اند.

به گفته او، در پوسته يادشده، هشت ميل سلاح نيز به دست طالبان افتاده است.

به اساس گزارش ها، در سه روز اخير در این ولایت، ده ها تن از نيروهاى دولتى در حملات طالبان در این ولایت کشته شده و ٣٧ تن ديگر را طالبان اسير کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement