خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت خارجه: اجازه استفادۀ ابزاری از نشست مسکو به طالبان داده نشود

وزارت خارجه: اجازه استفادۀ ابزاری از نشست مسکو به طالبان داده نشود

Nov 09, 2018 - 15:32

کابل (پژواک، ١٨ عقرب ٩٧): وزارت خارجۀ افغانستان، در اشاره به نشست مسکو، ضمن تاکيد بر رهبری و مالکیت دولت افغانستان بر روند صلح، گفته است از هر کشوری که افغانستان را برای رسیدن به صلح کمک نماید قدردانی می کند.  

نشست مسکو برای صلح افغانستان، امروز با حضور نماینده گان شورای عالى صلح افغانستان، طالبان و ١٢ کشور آغاز يافت و يک نماینده سفارت امریکا در روسيه نیز در این نشست شرکت دارد.

در اعلامیه وزارت امور خارجه افغانستان، در پیوند به آغاز نشست مسکو آمده است: «نشست امروزی مسکو، ادامه‌ نشست های پیشین (مسکو فارمت) که میان کشورهای مستقل برگزار شد و حکومت افغانستان نیز اشتراک کرده بود، نیست (در نشست امروزی از گروه طالبان نیز دعوت شده است).»

وزارت خارجۀ افغانستان در ادامه نوشته است که بر مبنای اصول و فیصله های نشست تاشکند و پروسه کابل، دولت  افغانستان و طالبان باید به گونۀ مستقیم به گفتگو بنشینند.

منبع افزوده است: «ما بر اصول پذیرفته شدۀ جلسات كابل و تاشكند كه متكی بر اجماع داخلی و بین المللی برای چگونگی پیشبرد روند صلح است تأکید می نماییم و هیچ نماینده اى نیز به نشست مسکو نفرستادیم.»

در اعلامیه آمده است که شورای عالی صلح، به عنوان یك نهاد ملی غیر حكومتی، برای بحث روی آغاز مذاكرات مستقیم در این نشست به میزبانی روسیه اشتراك نموده است.

به اساس اعلاميه، دولت افغانستان امیدوار است مطابق به تفاهم صورت گرفته میان افغانستان و روسیه، این نشست منتج به گفتگوهای مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان شود، و اجازه هیچگونه استفادۀ ابزاری از این نشست به گروه طالبان داده نشود.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement