خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار چهار پروژه به هزينۀ بيش از ١.٤ ميليارد افغانى در دايکندى آغاز شد

کار چهار پروژه به هزينۀ بيش از ١.٤ ميليارد افغانى در دايکندى آغاز شد

Nov 09, 2018 - 12:10

کابل (پژواک، ١٨ عقرب ٩٧): رييس جمهور غنى، در سفرش به دايکندى، کار چهار پروژه را که بيش از يک عشاريه چهار ميليارد افغانى هزينه مى برد، در اين ولايت افتتاح کرد.

محمد اشرف غنی رئیس‌ جمهور، صبح امروز به ولايت دايکندى سفر کرد.

محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و شمار دیگری از وزرای کابینه، رييس جمهور را در اين سفر همراهی می کنند.

در خبرنامه دفتر سخنگوى رييس جمهور آمده است که رئیس جمهور، هنگام عزیمت به شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی، کار احداث سرک داخل شهر نیلی، پروژه تولید برق سولری، شبکه انتقال و توزیع برق شهر نیلی و آب گیری بند سوختوک را طی مراسم جداگانه، افتتاح کرد.

به اساس معلومات منبع، سرک داخل شهر نیلی به طول حدود ۹ کیلومتر از منطقۀ دشت الی بازار کهنه دایکندی امتداد می یابد و کار آن، در مدت ۱۸ ماه به پایه اکمال می رسد.

در خبرنامه آمده است که این سرک با درنظرداشت تمامی معیارها از سوی وزارت فواید عامه طراحی و دیزاین گردیده و به صورت مجموعی ۴۳۰ میلیون افغانی هزینه برمی دارد که از بودجه انکشافی حکومت تامین می گردد.

همچنان دفتر سخنگوى رييس جمهور گفته است که پروژه تولید ۵.۵ میگاوات برق سولری ولایت دایکندی، بیش از ۱۳ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد و از بودجه انکشافی حکومت تامین می گردد.

در خبرنامه تذکر رفته است که با تکمیل این پروژه، ۱۴۰ هزار مشترک در شهر نیلی و ولسوالی های اشترلی، شهرستان و میرامور اين ولايت، از انرژی برق مستفید می شوند.

همچنان منبع افزوده است که شبکه انتقال و توزیع برق برای شهر نیلی به هزینه مجموعی ۱۸ میلیون افغانی صورت می گیرد که شامل ۱۵ کیلومتر تمدید شبکه انتقال و ایجاد شبکه استندرد توزیع برق داخل شهر نیلی می باشد و با منبع تولیدی بند برق سوختوک وصل می گردد.

در خبرنامه آمده است که آب بند برق سوختوک، از دریای لزیر تامین می گردد و کار ساختمانی بدنه بند و پاور حوض به اکمال رسیده است.

دفتر سخنگوى رييس جمهور نوشته است که کار نصب دو توربین تولید برق با ظرفیت مجموعی تولید ۷۰۰ کیلووات برق، در این بند نیز به زودی آغاز می گردد.

شاه حسين مرتضوى معاون سخنگوى رييس جمهور مى گويد که رييس جمهور، در نشستى با مقام هاى نظامى اين ولايت، وضعيت امنيتى دايکندى را بررسى کرد.

 همچنان به گفتۀ او قرار است رييس جمهور در اين سفر، در کنار سخنرانی در اجتماع بزرگ مردمی، با اعضای شورای ولايتی، علما و متنفذين، زنان، استادان پوهنتون و معلمان، جوانان و اعضای جامعه مدنی ديدارهايى داشته باشد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement