خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک مکتب به هزینۀ ١٣ ميليون افغانی در نیمروز اعمار می شود

یک مکتب به هزینۀ ١٣ ميليون افغانی در نیمروز اعمار می شود

Nov 11, 2018 - 15:04

زرنج (پژواک، ٢٠ عقرب ٩٧): سنگ تهداب یک مکتب به هزینۀ ١٣ ميليون افغانی، از سوی مسئولان محلی در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز گذاشته شد. 

مسعود نوری رییس معارف نیمروز، حین گذاشتن سنگ تهداب مکتب یادشده در قریه «آخندزاده محمد علم» گفت که ساخت این مکتب، بیش از ١٣ ميليون افغانی هزینه بر می دارد و از کمک های کشور هندوستان تمویل می گردد.

به گفته او، در این مکتب ۸ صنف درسی، اتاق لابراتوار، اتاق کمپیوتر و سایر ملحقات در نظر گرفته شده و تا هشت ماه دیگر، از سوی شرکت ساختمانی بهسازان آریانا به بهره برداری سپرده می شود.

دوکتور سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز، در این مراسم گفت که اعمار این مکتب، می تواند تاثیرات مثبتی بالای کیفیت آموزشی شاگردان داشته باشد و با اتمام آن، سهولت های بیشتری برای شاگردان و استادان فراهم خواهد شد.

به گفته او، داشتن ساختمان های معیاری و مصئون، شاگردان را بیشتر علاقمند تعلیم و تربیه می کند.

وی با بیان اینکه بازسازی و انکشاف در عرصۀ معارف مهم و لازمی است، افزود: «تعلیم و تربیۀ درست، به مفهوم پیشرفت و ترقی جامعه می باشد و برعکس آن، موجب تباهی اجتماع می گردد.»

نعمت الله صدیقی عضو شورای ولایتی نیمروز، آغاز کار یک پروژه عمرانی آن هم در عرصه معارف را ارزنده دانسته گفت که پیش از این، در این محله مکتب وجود نداشت و شاگردان مجبور بودند تا مسافت های طولانی را با پای پیاده بروند.

وی گفت که با اعمار این مکتب، مشکلات شاگردان و معلمین که خانه های شان در این محل است رفع خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement