خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"جامعه جهانی و ناتو باید جلو کشتار و بیجاشدن مردم را بگیرند"

"جامعه جهانی و ناتو باید جلو کشتار و بیجاشدن مردم را بگیرند"

Nov 12, 2018 - 17:59

باميان (پژواک، ٢١ عقرب ٩٧): صدها تن از مردم بامیان در مورد بی توجهی حکومت نسبت به جنگ مالستان و جاغوری دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات کننده گان که با شعارهای "حکومت حکومت، امنیت امنیت"، مسیر بازار بامیان را طی نمودند، حکومت را به سهل انگاری و بی توجهی نسبت به جنگ جاغوری، مالستان و ارزگان متهم نموده، خواهان تامین امنیت شهروندان کشور شدند.

ابو شریف یکی از این تظاهرات کننده گان، از جامعه جهانی و ناتو خواست تا جلو کشتار و بیجاشدن هزاران فامیل را بگیرند.

وی افزود که مردم هزاره، تمام سلاح و مهمات خود را به ناتو و جامعه جهانی تحویل دادند و اینک باید جامعه جهانی باید امنیت مردم را بگیرند.

در قطعنامه اى که از سوى آنان صادر شد، بر سرکوبی تروریستان، رسیدگی به وضع بیجا شده گان، اقدام قوای ناتو و حملات هوایی بالای تروریستان تاکید گردیده و از معاونت سازمان ملل نیز خواسته شده است تا جلو نسل کشی را در افغانستان بگیرد .

همچنین در اين قطعنامه، آنان خواهان افزایش نیروهای هزاره در بدنه قوت های نظامی شده و از حکومت خواسته اند تا تعداد نیروهای نظامی هزاره ها را برای مردم اعلام نماید.

اسماعیل زکی یکی از فعالین مدنی بامیان، به آژانس خبرى پژواک گفت ده روز است که جنگ در ارزگان، مالستان و جاغوری ادامه دارد و حکومت آن را نادیده میگیرد.

وی افزود که نادیده گرفتن جنگ و حملات طالبان بالای مناطق مسکونی حمایت حکومت از طالبان را نشان میدهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement